manon

Už jste někdy dostali zásah slzným plynem? Paralyzoval vás už někdy někdo něčím? Co pepřový spray? Dojmy?

Doplňuji:
Když neslzíte, ale škrábe to v krku a sliznice vám otečou – co to je?

Nejlepší odpověď
badisko

zkousel jsem na sobe elekricky paralizer reknu vam zadna slast …ale kdo to nezkusil ten to opravdu neoceni … 🙂

Další odpovědi
anonym

Slzákem mi stříknul příslušník VB ze vzdálenosti 50cm rovnou do očí. Dva týdny jsem měla potíže a dodnes na to nelze zapomenout.

anonym

Jojo , zakusil jsem i pepřový sprej i palaryzátor o síle 1 000 000 voltů , a pepřák ten tzn. tekutá střela což by měl být nejúčinější , ale popravdě pepřák je jako by jste měla záchvat , nemůžete dýchat otevřít oči absolutně nejde a škrábe vás celé tělo ( teda pokaď se tam dostal ) a oproti tomu palaryzér je jak kdyby vás přestalo z ničeho nic poslouchat tělo a cítíte jen zatnutý svaly , ale popravdě i když působení pepřáku u mě bylo asi tak dvě hodiny než se dalo říct jo sem OK a u palaryzéru jen tu danou chvíli , radši bych byl zasazen pepřákem protože to je mírnější i když o to delší bolest , ale osobně bych na obranu používal pepřový popřípadě slzny prej/plyn ,

BTW : oboje jsem zkusil ze své vlastní vůle z partou kamarádů abychom věděli právě jejich následky …
Jinak pepřák i slzák dostanete z očí jedině mlékem když použijete jak píše " AnnaH " vodu ( což si buďto nepamatuje nebo to někde špatně přečetla ) tak ucítíe větší bolest než způsobí samotný sprej , stejně jak když sníte například chilli papričku .....

Lucijej

Kdysi jsem dostala pepřák od bráchy k Vánocům, druhý brůdr byl zvědaj a když si ho prohlížel, tak „na zkoušku“ ho stříknul po pokoji…ještě několik hodin potom v pokoji všichni slzely

AnnaH

slzný plyn…jako u krájení cibule…nepříjem­né…ale neškodné (nemechává trvalé následky) jde umýt vodou…ale i to štípe…štípání vydrží tak 15 min.

Sůwa

Byl to snad nějaký slzný sprej a stalo se to přesně 21.8.1969 v Celetné ulici, když jsem šla z práce domů. K tomu ještě nakládačku dlouhým bílým pendrekem, takže jsem měla ještě dlouho obrovské modřiny. Dokonce jsem v první chvíli myslela, že mám přeražené kyčle. Můj „vztah“ k normalizaci to jen upevnilo…

venkovan

Slzák určitě – není to nic příjemného, smrdí i z oblečení a skutečně se slzí.
Ale nejčastěji jsem paralyzován životní partnerkou – zpravidla když se vrátí z nákupů.
Doplňuji:
Slzák a pepřák je proti tomu jen polechtání sliznic.