Pepa25

Uvědomujete si, že v souvislosti s plošnou karanténou dochází k bezprecedentnímu zásahu do osobních práv lidí?

Samozřejmě, že mimořádné opatření bylo vyhlášeno v souladu se zákonem a odpovídá mimořádné situaci. Proto s ním souhlasím. Přesto je třeba si uvědomit, že omezení pohybu tisíců lidí (kteří nic neporušili ani nemusí být vůbec nakaženi) je naprosto výjimečné. Ostatní opatření (rušení akcí, zavírání škol, v minulosti např. zákaz prodeje alkoholu při metanolové aféře) nezavírají lidi doma …

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… ano, a je potřeba si uvědomit, že právě proto, že je to takový zásah do našich práv, chvilku trvá, než se k tomu vláda „odhodlá“ … proč asi v nedemokratické, totalitní Číně je vir na ústupu ??? jelikož tam se dodržování nařízení jinak vymáhá ( nezastavám se totality, ale určitě pochopíte, co jsem tím chtěl říct) … a to je problém demokracie, všechna opatření mají jednu slabinu: lidskej faktor …

Další odpovědi
mosoj

No a ? Lidstvo je rozmazaný, sobecký, bezohledný a bude hůř! Lidstvo dostane co proto politika nepolitika, protože není ochotné se uskrovnit. Můj životní názor za posledních 20 let.

Kryšpín

Naše mladá generace která vyrostla v demokracii v Českém kapitalismu to těžko omezení zvládá, omezení lyžovačky dovolenka v Thajsku a dalších destinací je utrpení, ale část čecháčků stejně rajdí do světa zvláště když to mají zaplacené.

Edison

Bože… to je zase blábol… Ani sis nepřečetl, co ta celoplošná karanténa znamená v praxi.

cochee

No – a…?

iceT

A uvědomuješ si, že je to jen pro bezpečnost lidí?

Kepler

Jistě, je to ve vyšším zájmu, není to nic bezprecedentního. Když se kácí les, lítají třísky. Šíření nakažlivé nemoci mezi lidská práva nepatří.

Dochy

Ano, uvědomuju. Ale bezprecedentní to rozhodně není. Uhelné prázdniny už tu byli, vysoké školy zavřel před lety už Áda,… nic nového co by tu dosud nebylo 😉

DoTazatel

Radši buď rád, že nevyhlásili stanné právo. Víš, jak to dělají lidi se zvířaty, když některé chytnou nějakou nemoc – prostě je vybijí, aby se to nerozšířilo.

Pepa25

Dochy, Kryšpín: nejde o prázdniny nebo že by se někam nesmělo cestovat. Jde o to, že lidem bylo přikázáno sedět doma.

Pepa25

Aby nebyla pochybnost, o čem přesně mluvím, přikládám odkaz: https://www.mzcr­.cz/dokumenty/mi­moradne-opatreni-op-karantenni-opatreni-pro-osoby-s-prechodnym-a-trvalym-pob_18663_883­_1.html

iceT

Odposlechnuto u kadeřnice. Jistý ředitel nejmenované školy se vrátil z Itálie a karanténu nedodržel a šupal rovnou mezi lidi na poradu.

Edison

Náš říďa to chtěl udělat taky. Hned po návratu z IT chtěl jet s kolegou na jednání do Něm. Kolega to důrazně odmítl.