terry

Uvažovali jste někdo o placení ván. dárků či potravin z půjčky?

Nebo znáte někoho takového?

http://www.no­vinky.cz/finan­ce/283407-cesi-se-nepoucili-kazdy-desaty-chce-vanoce-financovat-uverem.html
Doplňuji:
Jsem ráda, že jsme stejného názoru. Vypadá to, že většina je normálních 🙂.
IceT – o otázce i odpovědích vím, ale vzhledem k tomu, že to již je 2 roky, dovolila jsem se optat, jestli se náhodou za tu dobu něco nezměnilo.

Nejlepší odpověď
Alesh

To bych se musel hodně praštit do hlavy, aby mě napadla takováhle totální kravina! 🙂

Další odpovědi
Deli

NE!
Potraviny, bydlení, telefony, kroužky dětí, ošacení a obuv, provoz auta, pojistky… to vše je třeba financovat do výše měsíčních příjmů.
Na ván.dárky si našetřím, nebo využiju vyšší příjem koncem roku – někdo má třeba před Vánoci v práci odměnu…
Půjčkou financujeme pouze dlouhodobé investice – hypotéka na dům, nyní máme půjčku na výstavbu kotelny v našem RD – ta se bude splácet „sama“ tím, co ušetříme na jiných energiích.
Z běžných příjmů také spoříme, sice po malých částkách, ale přeci jen. Je třeba vytvářet rezervy pro nečekané situace.

Illines

Ano,znam.Je to trendem,ale ja jsem odpurce techto lakadel.
Doplňuji:
Tento druh pozitku doprani se pekne prodrazi.

iceT

Jak jsem napsala před více než 700 dny,ani dnes bych takovou píp,píp neudělala a nechápu,proč si lidi půjčují na vánoce nebo dovolenou.Když na to nemám,tak na to nemám,ale nebudu si půjčovat jen proto,že je to zrovna trendy,abych byla za hvězdu z Hvězdova.Pak budu celý rok jak blbka splácet a před další dovolenou nebo vánocemi si zase půjčím a tak pořád dokola.Obejdu se bez dárků i dovolené,hlav­ně,že jsem s těmi,které mám ráda.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pujcujete-si-na-vanocni-darky#discussion

anonym

Neuvažovala. Na těch několik málo dárků se peníze najdou a jídla také nemusí být plný stůl.

anonym

Nějak se v nás bije jistota z éry socialismu, že se nakonec všechno lehce zvládne. Ještě dnes spousta lidí nechápe, že i půjčky si je možné brát jen do výše svých možností. Je třeba počítat s tím, že se mohou vyskytnout nepředvídatelné problémy a potom se může z malé půjčky stát pořádná noční můra s hrozbou exekutora za dveřmi a v bytě.
Nikdy bych si nebrala půjčku na vánoce nebo na dovolenou.

Damiana

Já jsem velký odpůrce jakýchkoli půjček a zadlužování se. Koupím si vždy jen to, na co mám. A spoustu toho fakt mít nemusím…
Ale bohužel znám hodně lidí, kteří jsou schopni – jen pro to, aby stoly přetékaly a po stromkem se tísnily tisíce zbytečností – zadlužit se až běda. „Pokračování“ už nebývá veselé, není výjimkou, že nezvládnutí splácení dluhu vede k sebevraždě nebo jinému zoufalému činu. Jenže – ti lidé se nikdy nepřijdou poradit dopředu (v tom je ten problém). Oni nehledají řešení jak oslavit Vánoce bez horentního rozhazování a okázalostí, podlehli komerci a s hlavou totálně vymytou reklamní propagadnou úplně zapomněli na to, o čem vlastně Vánoce jsou a v čem je jejich kouzlo. Když si pak přijdou postěžovat s tím, jak jsou na dně, je pozdě na rady typu co by kdyby. Sotva se trochu zmátoří… prásk… je tu letní dovolená a kolotoč se roztáčí nanovo…
Myslím, že lidé málo čtou klasiky a hodně podléhají marketingu. Měli by si zajít občas do knihovny pro nějakou inspiraci. Minimálně od Dostojevského. Zločin a trest je v tomto ohledu naprosto vynikající.

hanulka11

osobně na co nemám- to si nepořizuji
ale znám ve svém okolí takové případy jdou z půjčky do půjčky- ehhh takový styl života jim nezávidím

anonym

Jen to ne proboha! Nikdy mě to nenapadlo, vždy jsem na to buď našetřil nebo když jsem to nestihl, tak jsem vymyslel jiný dárek. Tohle je cesta do pekla.

Lukasy

Pokud na něco nemám tak si bud našetřim nebo si to nekoupim. Vzit si pujčku abych pak platil o polovinu vic nepotřebuju.

Kamionacka09

Ani nahodou,do zadny pujcky bych nikdy nesla.To radsi zadny darky nez se zadluzovat a vanoce jsou stejne hlavne pro deti a ty nemusi mit predrazene hracky na ktere bych nemela.

Simona87

Vepište odpověď…Ahoj všichni 🙂 Chci se s Vámi podělit o zkušenost. Pokud Vám, jako mě chybí peníze a nevíte, co s tím.. Zkuste stránku http://www.pe­nizeprolididnes­ka.cz/a/cb2 , která nabízí až 8.000Kč na 30 dní bezúročně. Já jí dostala a hodně mi to pomohlo 🙂