knedlik123

Utvorte vetu se slovesem „douti“.

Doplňuji:
ano, mowla ma za jedna. ale spravne by bylo : douti hodinky pane uciteli ?

Nejlepší odpověď
briketka10

bane
správně by bylo : Jdou Vám pane učiteli hodinky ?
douti má jiný význam, když duje vítr..
Doplňuji:
sloveso douti se vyskytuje toliko v infinitivu a v příčestích minulých, a to jen v jazyce básnickém, např. douti ňadra, prsa apod.
zdroj:
http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=3230

Další odpovědi
iceT

Proč?

anonym

Doutidobřehodin­ky???
;-P

arygnoc

radúza:
duj, větře, duj.

Hamon

Dědo, utikaj, zubata ťa honi!

Kat ka Suky

Douti ukoly…

marci1

Vítr začal silně douti.

briketka10

i to kua místo k…a je československý 😁

knedlik123

dekuji za skvelou prilohu,( mate taky za jedna , sednout )

briketka10

rozkaz !!

knedlik123

to uz je tu tolik briketek ? nebo proc 10 ?

briketka10

prvně jsem se registrovala, jako
Briketka s velkým B a pak už mě
ten systém tady nepustil tak jsem
si dala briketka10..ani Briketka1
mi nedovolil

briketka10

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/da-se-nejak-zmenit-prezdivka-na-tomto-webu-bez-toho-ze-bych-se-musel-znovu-zaregistrovat
tady je ta Briketka, ale zapomněla
jsem heslo bylo to hodně dávno 😁
http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/13741

Sůwa

Copak deset Briketek, ale 123 knedlíků, to je nápor 🙂

knedlik123

Jsem rad , ze tento cesky ( kaloricky) unikat nebyl obsazen, 123 bylo jenom pro jistotu, ale klaplo to napoprve, zaplatpambu.

briketka10

Sůwo

dobrej fór 😁

arygnoc

dal by som ja palček, ale v diskusii to nejde.

;)

arygnoc

kua kua, aj palček, …

briketka10

a namísto p..a jsme s kolegyní
kdysi vymyslely to je ale broskev !

arygnoc

broskev je fajn.
len to chce fantáziu [… … … … áno, funguje to, broskev je akurát].

:))

arygnoc

zcela výnimočne:
toto ma,do riti, pobavilo (to>do riti< je výnimočne):

douti hodinky pane uciteli

áno, český jazyk je krásny.

príloha:

  • Máte jofky?
  • Jaké jofky?
  • Šel jsem z domu a žena na mně z okna řvala: " Kup ty volejovky!". Máte jofky?

(pre nechápavých: sardinky v oleji, vole bežné oslovenie kohokoľvek v čechách [pri pokusoch o vysvetlenie významu >vole< v bežnej reči anglicky hovoriacim som trápne sklamal]). rusky som to voľne preložil ako bľjať (i keď je to významovo úplne odlišné [bľjať=kurva], ale používa sa vo význame >vole<, anglicky ma napadlo iba >fuck<, ale to mi pripadá kruté [voči vole], podobne ako slovensky >kokot<),

áno, čeština je krásna. a je úžasné, že preložiť sa nedá iba švejk, ali i obyčajné >vole<

knedlik123

musim se jeste jednou podekovat za skvelou odpoved, totiz poprve se to neobjevilo, snad tedka