Aleei

Uschlé a spálené květiny-půjdou zachránit?

V pátek jsem muusela odjet pryč, mám na balkóně květiny (třeba mátu) dostatečně jsem je zalila. Dnes jsem se vrátila a skoro všechny jsou nemožně oschlé, nejspíš taky spálené od ostrého slunce. Co mám udělat? Ostříhat ty spálené části?

Nejlepší odpověď
venkovan

Máta by to po ořezání mohla zvládnout. A ostatní květiny – záleží které to jsou. Ale lepší zkusit ostříhnout – vyhodit se mohou vždy i potom pokusu.
Nevím jak jsi finančně zajištěná, ale příští rok zkus samozavlažovací truhlíky a prodávají se i různá udělátka na přisávání vody do půdy mobilní zeleně (truhlíků apod.).