Lily321

USA – VĚZNI

Proč je v USA nejvíce vězňů ?

Nejlepší odpověď
postcd

možná je to tím, že mají takové zákony, které je tam posílají jak na běžícím páse, více prostoru pro přestupky, vyšší nevědomost lidí v tom, co dělají – porušují zákon.. ?

Další odpovědi
zjentek

kdo ví, třeba se jen tolik nebojí hájit si svá práva, jako je tomu v postkomunis­tických zemích. A k tomu je potřeba mít opravdu svobodný postoj ..už jsi to někdy zkusila?

marci1

Experti vysvětlují vysoký počet vězňů v USA vyšší mírou kriminality, tvrdšími zákony, americkým temperamentem a snadnou dostupností zbraní.
Pro zajímavost : ČR má statisticky nejvíce vězňů v EU. ☹

Kelt

Řekl bych, že počet vězňů je určitým zlomkem z celkovéh počtu obyvatelstva. Čím více lidí, tím více vězňů. Někde to přímo střílejí, ti zastřelení už nejsou počítáni jako vězni.

LuK4S3k CZ

Protože je tam nejvíc lidí.

Majkl95

Nejvíc lidí je v Číně trubko :D pak Indie myslim :) no tak američani to maj asi v povaze no :D

V Číně je sice nejvíc lidí, ale počty vězňů redukují.
http://byznys­.lidovky.cz/za-falsovani-uctenek-hrozi-v-cine-trest-smrti-je-to-mazivo-korupce-10u-/firmy-trhy.aspx?c=A130820­_172108_firmy-trhy_mev