diamant2

Určete obsah plošného obrazce pomocí určitého integrálu?

Určete obsah plošného obrazce pomocí určitého integrálu: y=x y=2×2 --------------------------------------------------------- Mohli by jste mi prosím poradit nějakou internetou stránku, kde jsou tyto úlohy vysvětlovány, krok po kroku s postupem? Mám v nich velké zmatky, jeden příklad se počítá se integrálem záporným druhý zase s kladným přičemž zadáním se příliš neliší, také se hodnoty a,b jednotlivě přehazují, ačkoliv k tomu také nevidím důvod.

Odpovědi
odpomass

Normálně spočítáš určitý integrál rozdílu těch funkcí (2×2-x) od a do b, kde b je větší z hodnot omezujících funkce na ose x. To není nic těžkého…

quentos

mohli by poradit zde: http://forum.mat­web.cz/

anonym

Á děti přišli ze školy!