Urazím ženu tím, když ji řeknu, že je kredenciózní?!

Doplňuji:
… a potěším ji, když ji řeknu že je šukézní?! 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Která žena ráda slyší, že je velká a neforemná?. Také se používá pro pojmenování auta, to je určitě lepší.

Když řeknete např. Tamhleta kredenciózní baba chodla fakt s náma do třídy?, určitě se dotyčné nelíbí. Takže jistým způsobem se jí výrok dotkne, urazí ji. .
Doplňuji:
Výraz šukézní patří do slangu mládeže a užívá se častěji pro hezkého chlapce
ve významu: hezoun/hezón, sexuálně přitažlivý, náruživý. Význam přídavného jména, které vzniklo od slovesa šukati (pobíhati, hledati, mrskati atd.) se posunul.

Výraz jsem neznala, ale našla v jedné diplomové práci.

Další odpovědi
www

Pokud si zjistíš možné významy toho slova, nebudeš se muset ptát.
Většinu žen tím totiž urazíš z různých důvodů.
Doplňuji:
Ke tvému doplnění: platí totéž.

manon

Určitě. Proč bys jí to říkal?
Doplňuji:
K doplnění – to bude záviset především na tom, v jakém jste vzájemném vztahu a kde a za jakých okolností to říkáš.

tom004

Zkus to. Když to přežiješ, dej vědět jaké to bylo. 🙂

hanulka11

Myslím, že některou jo , je prostě prostorově větší.

ReHu

Některou určitě ano.
Hlavně proto, že neznáš příčinu, proč taková je.
Doplňuji:
Čím dál, tím líp :)

Damiana

Obojí je tak akorát na facku. Urážet něčí tělesné proporce nebo primitivně „oceňovat“ jeho přitažlivost? Tak to pardon.:-(

johana 56

Žádnou ženu rozhodně výraz kredenciózní nepotěší.Výraz kredenc se používal pro kuchyňské vybavení před mnoha lety a lze ho také nahradit slovem „almara“.Ani jedno se k ženě nehodí,pokud ji jako ženu vnímáme.
Doplňuji:
A slovo „šukézní“ si zaslouží minimálně jeden políček…

annas

Andělé, zdravím. Po delší době opět známá „tvář.“ 🙂

Andělé

Moje milá Annas 🙂,děkuju,také ráda zdravím:-) Nojo,přišla jsem se sem podívat,jak se tu všichni máte.:-)
Moc ráda jsem Vás tu „potkala“:-))