Avatar uživatele
Bonifác

Upravuje nějak zákon práva a povinosti zaměstnace bydlícího v zaměstnání??

Dobrý den,
Pracuji v hotelu jako údržbář a zároveň tady i bydlím, proto bych rád věděl zda-li mám nějaké povinnosti a hlavně práva?? Myslím to tak jako jestli je zaměstnavatel povinen mi třeba poskytovat sociální zařízení, pračku a další věci běžné v normálním životě. Děkuji za odpověď :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3117 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Záleží na vzájemné smlouvě či dohodě. Tyto věci se netýkají změstnaneckého práva.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marijakes

Běžné věci, jako pračku, ledničku,žehličku, toalety a pod si každý hradí sám, bych řekla. Náklady na bydlení snad zaměstnavatel není povinnen hradit, pokud není stanoveno ve smlouvě jinak, třeba že jsou tyto služby součástí odměny za práci. Pochybuji, že by tohle ošetřil nějaký zákon. Ale také se ráda poučím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neznalost zákona neomlouvá, tím spíše, když jde zaměstnanci pouze o zjištění svých práv a výhod. Trochu se snaž a zjisti si na personálním oddělení, co souvisí s Tvým pracovním zařazením. Dále si zjisti na základě čeho je Ti poskytováno ubytování (zda je placené, nebo poskytováno bezplatně) a co toto ubytování zahrnuje za služby. Pokud zde žádné služby uvedené nebudou, tak Ti určitě zaměstnavatel umožní využití služeb, které provozuje nebo sám využívá, za úhradu. Až využití služeb budeš mít schváleno, tak o jejich náhradách Tě určitě ochotně bude informovat účetní.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Sociální zařízení (WC, sprcha/koupelna) samozřejmě ano,
bez něj by prostor nebyl vhodný k obývání.

před 3040 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony