Avatar uživatele
Mar92

V jakém programu lze upravit velikosti rozměrů obrazku v centimetrech?

Dobrý den,
potřebovala bych poradit, v jakém programu jde upravit velikost stran obrázku podle centimetru. (Potřebují zmenšit fotku na 10×10 cm).
Druha věc se kterou si nevím rady, kde nebo jak můžu odstranit barvu z obrázku tak, že vytisknu pouze černý okraj (žlutý název firmy potřebuji upravit tak, aby žlutá zmizela a zůstal pouze černý okraj).
Velice děkuji za jakoukoliv odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3153 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lejdy.můn

Já všechny tyhlencty úpravy dělám v Gimpu – pokud víš, jak na to, máš upraveno za pár kliknutí. Jestli chceš, já ti to klidně upravím, ať nemusíš kvůli jednorázové záležitosti instalovat nějaký program. Stačí když mi přes můj profil napíšeš zprávu a zbytek se už domluvíme tam. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Vytiskni si jej a velikost uprav nůžkami…
😁
_________

  1. v libovolném grafickém editoru – zvolíš si rozlišení při tisku a podle toho pak počet pixelů na centimetr (a nebo naopak – podle počtu pix zvolíš tiskové rozlišení)
  2. nerozumím – chceš žlutou přebarvit (změnit na jinou barvu), anebo vymazat nápis???

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Záleží kde budeš obrázek tisknout. Pokud na domácí tiskárně, tak stačí zadat požadované rozměry manuálně v ovladači tiskárny. Jak je to v těch různých automatech nevím, nepoužívám je. Pokud bys to chtěla na displej, tak musíš počítat s pixely podle monitoru a jeho fyzických rozměrů a na ten počet pixelů to upravit v editoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
štamgast

Tohle umí i malování ve Windows.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek