Rokio

Umíte páčit zámky? Můžete mi napsat pár tipů pro začátečníka?

Tato dovednost je užitečná, když člověk má něco zamčeného a ztratí klíč.

Podělíte se mnou o vaše zkušenosti?

Odpovědi
Kelt

Tak si vezmeš list pilky a zámek uřežeš. Jednou jsem to také dělal.

Dochy

Páčit zámek? To jsem snad nikdy nedělal… Resp. jednou jsem se pokusil prolomit stařičký TOKOZ tak, že jsem páčil jednotlivé plíšky z těla zámku když jsem nechtěl strávit půlhodinu s pilkou… Já vůl. Tou pilkou by to bylo dřív a s menším úsilím.

Zámek běžných interiérových dveří se nechá odemknout zahnutým drátem

Zámeček u běžného kancalářského stolu se dá otevřít jehlou či vhodným hřebíkem.

Klasická fabka se s velkou pravděpodobností nechá otevřít také. Ještě lépe pokud je to zámek s univerzálním klíčem (jeden klíč unikátní plus jeden univerzální pro uklízečku a hlídače) – ta jde asi 4× snáz. – jednou jsem navštívil kamaráda, bývalého spolubydlícího na kolejích. Šli jsme spolu a já z blbsti dělal jako bych tam stále bydlel… vytáhnul jsem svůj zvazek klíčů, vybral jeden fabkový, kupodivu zapadl do zámku, otočil … a bylo otevřeno. Kontrolovali jsme a profil byl jiný než k těm dveřím patřil. Stejně jsem otevřel.

Páčení? Proč ničit dveře kvůli jednomu klíči?

Autista

Na klasickej věsací zámek jednoduchýho kalibru stačí kancelářská sponka ta zohnutá kulatá strana, ale vona se strašně láme, na to pozor až budeš někoho vykrádat, taky to s tim zámkem udělá pěknej mrník než to votevřeš, ale jestli bys chtěl vykrádat starý škodovky, tak jsem viděl jak to týpek zvládl pomocí análního kolíku.

Drap

Je tžo snadné. Osobně se zkusil celou řadu postupů. Záleží také na typu zámku. U většiny zámků stačí jedna rána kladivem na správné místo a je odemčeno. Rozbroušení je také rychlé, ale tobě bych doporučoval opravdu ruční pilku, nebo jen plátek na kov. Jinak jdou zámky páčit různými páčidly, stříhat, odvrtávat , přeříznout plamenem, otevřít pomocí háčků a co já vím co ještě. Když však nic neumíš a zkušenosti žádné, tak bude pro tebe nejlepší řezat.

Hufnágl

Rozbrus, popřípadě švajcaparát!