Černýsamuraj

Ukradl jsem v albertu 3 redbulli(122kč), jsem mladiství. A dostal jsem pokutu 2500kč je to castka odpovidajici za čin?

Nejlepší odpověď
elkon

Tak ty se ještě divíš, nechtěl bys aby se ti omluvili? Potřeboval bys ještě k tomu přes držku. A také by neškodilo, naučit se česky. Zřejmě jsi ale jednoduššího ražení, proto je to jak to je.

Další odpovědi
marci1

A ty nevíš, že krást nemá? Částka je zcela odpovídající (stejně to za tebe zaplatí rodiče). Odpovídající by bylo třeba, aby tě zavřeli alespoň na 1 den.

Emefej

Redbull vám dá kříííídla. Proč jsi neuletěl?

seraphico

Není. Já bych ti dal ještě víc. 😄

Ametyst

Měli by tvou fotku veřejně vystavit, aby si i další obchodníci na tebe dali pozor.

Mravenec

Nauč se česky. Ano, toto lze uložit mladistvému.

§ 37

**Při uložení sankce se má přihlížet k tomuto: **

Při určení druhu správního trestu a jeho výměry se přihlédne zejména

  1. k povaze a závažnosti přestupku,
  2. k tomu, že o některém z více přestupků, které byly spáchány jedním skutkem nebo více skutky, nebylo rozhodnuto ve společném řízení,
  3. k přitěžujícím a polehčujícím okolnostem,
  4. u pokusu přestupku k tomu, do jaké míry se jednání pachatele přiblížilo k dokonání přestupku, jakož i k okolnostem a důvodům, pro které k jeho dokonání nedošlo,
  5. u spolupachatelů k tomu, jakou měrou jednání každého z nich přispělo ke spáchání přestupku,
  6. u fyzické osoby k jejím osobním poměrům a k tomu, zda a jakým způsobem byla pro totéž protiprávní jednání potrestána v jiném řízení před správním orgánem než v řízení o přestupku,
  7. u právnické nebo podnikající fyzické osoby k povaze její činnosti,
  8. u právního nástupce k tomu, v jakém rozsahu na něj přešly výnosy, užitky a jiné výhody ze spáchaného přestupku, a v případě více právních nástupců k tomu, zda některý z nich pokračuje v činnosti, při které byl přestupek spáchán,
  9. u pokračujícího, trvajícího a hromadného přestupku k tomu, zda k části jednání, jímž byl přestupek spáchán, došlo za účinnosti zákona, který za přestupek stanovil správní trest mírnější než zákon, který byl účinný při dokončení tohoto jednání.

§ 38

Povaha a závažnost přestupku
Povaha a závažnost přestupku je dána zejména

  1. významem zákonem chráněného zájmu, který byl přestupkem porušen nebo ohrožen,
  2. významem a rozsahem následku přestupku,
  3. způsobem spáchání přestupku,
  4. okolnostmi spáchání přestupku,
  5. u fyzické osoby též druhem a mírou jejího zavinění, popřípadě pohnutkou,
  6. délkou doby, po kterou trvalo protiprávní jednání pachatele nebo po kterou trval protiprávní stav udržovaný protiprávním jednáním pachatele,
  7. počtem jednotlivých dílčích útoků, které tvoří pokračování v přestupku.

§ 39

Polehčující okolnosti
Jako k polehčující okolnosti se přihlédne zejména k tomu, že pachatel

  1. spáchal přestupek ve věku blízkém věku mladistvých,
  2. spáchal přestupek, aby odvrátil útok nebo jiné nebezpečí, aniž byly zcela naplněny podmínky nutné obrany nebo krajní nouze, nebo překročil meze jiné okolnosti vylučující protiprávnost,
  3. napomáhal k odstranění škodlivého následku přestupku nebo dobrovolně nahradil způsobenou škodu,
  4. oznámil přestupek správnímu orgánu a při jeho objasňování účinně napomáhal, nebo
  5. spáchal přestupek pod vlivem hrozby nebo nátlaku anebo pod tlakem podřízenosti nebo závislosti na jiném.

§ 40

Přitěžující okolnosti
Jako k přitěžující okolnosti se přihlédne zejména k tomu, že pachatel

  1. spáchal přestupek tak, že využil něčí bezbrannosti, podřízenosti nebo závislosti na jiné osobě,
  2. spáchal více přestupků,
  3. spáchal přestupek opakovaně,
  4. zneužil ke spáchání přestupku svého zaměstnání, postavení nebo funkce,
  5. spáchal přestupek jako člen organizované skupiny, nebo
  6. spáchal přestupek na dítěti, osobě těhotné, nemocné, zdravotně postižené, vysokého věku nebo nemohoucí.

POKUD JSI S VÝŠÍ POKUTY PŘÍKAZEM NA MÍSTĚ NESOUHLASIL, NEBYL JSI POVINEN JI PLATIT! Souhlas s uložením pokuty a její výší je podmínkou k uložení pokuty na místě! V případě nesouhlasu by tě projednával správní orgán. Nám si tady nestěžuj. Podpisem se příkazový blok stává pravomocným a vykonatelným rozhodnutím! (viz § 91, zák. č. 250/2016.

Zdroj: Zákon č. 250/2016 Sb.

Filip84

A co jako chceš teď řešit, když už jsi tu pokutu „dostal“? 🤷‍♀️

To jsi měl řešit, než si ji „dostal“, tj. měl jsi trvat na předání věci do správního řízení.

Teď už je to jedno, jo, pokud není sankce nad zákonnou výměru, což není, nemůže její výše způsobit zmatečnost zkráceného příkazního řízení.

Tak víš co: kdo je všivák, má být chytrý, kdo je blbec, má být poctivý. Když jsi taký kokot, že I. kradeš „v Albertu 3 redbully“, II. ani to neumíš napsat, III. necháš se u toho chytit, IV. necháš si to „napsat na blok“ za Kč 2,500.00 a V. ještě se tady, jako, ptáš, jestli Ti, co já vím, neměli místo toho poděkovat, nebo vyhudrovat pelikána, nebo já fakt nechápu, co jako čekáš, tak na to nemáš, tak jdi makat, nebo si nestěžuj, protože ani bůh si nebude vědět rady, co s Tebou! 🙄🙈🙈🙈

zjentek

🤣🤣🤣 … Dobrý kšeft!

To sedí tak akorát. Tak se ti to vyplatilo, no ne? Jinak souhlasím s Elkonem, ale přesněji takto: Za každý redbulli měls dostat jednu pěstí přímo do xichtu, aby se ti řádně rozsvítilo. No a příště už bys viděl sám, jestli máš ještě „žízeň zadara“! Možná by tě docela přešla. 🤪

Drap

Osobně bych ti dal minimálně dvojnásobek a 3 měsíce za mřížemi, abys pamatoval na to, že krást se nemá.

cappuccino

Jenom blbecek se muze chlubit tim, ze neco ukradl!! To te mame litovat?
Pripada mi to podobne, jako clanky o jiste paseracce drog, ktera ted dava k dobru, ze musela chudinka spat s muzi za penize!!
Mimochodem: bavis se dobre??

Kryšpín

Hele samuraji pokud jsi příčetný tak je to přiměřené, ovšem pokud si dáš trávu nebo něco podobného možná ani nejsi schopen rozeznat že něco přemisťuješ.

da ny

Krást se nemá, ty časy, kdy by ti usekli ruku nebo tě máčeli v koši v řece jsou ty tam.
Krást takové nezdravé svinstvo je hloupé.
V otázce máš spoustu pravopisných chyb! (ukradl jsi Red BullY, jsi mladistvÝ)
Koukej se učit a nejen ČJ 😉 Ať nemusíš krást i v dospělosti, nebo sedět v kriminále.

Rokio

Filip: Proč u toho dostal píšeš uvozovky?
marci: Rodiče to nezaplatí. Ten výrostek to zaplatil.

Filip84

Emefej: „To dá rozum, že když strejda nemůže chodit, že nemůže dělat jelena.“ 🤷‍♀️

No, protože ho s nimi chytli, tak je nestačil vypít, a proto nemohl uletět, ne? 👌😂😂😂

Pepa25

V Albertu prodávají kromě křídel ještě vlastní energy drinky, asi za 9,90 nebo tak nějak https://www.fa­cebook.com/Ja­keEnergyDrinks/pho­tos/a.15222840145­7053/3806779236001933/?t­ype=3&theater Měl vzít tyto, to by se mu pokuta „vyplatila“ ještě více 😉 Teď vážně: pokud si není schopný obstarat ani tři pětky, tak to je fakt lůzr …

Filip84

Ještě se to pojmenuje „černý samuraj“, tvl! Prostě kokot, no, aj s kokotom! 👌😂😂😂