Vašo

Ukončení práce ze dne na den. Manželka pracuje jako prodavačka.Během kontroly došlo k její pochybení.

V poslední den v měsíci přijela jejich oblastní nadřízena,a sdělila ji,že od zítra končí. Má na to právo, nebo,jak má manželka postupovat.

Odpovědi
zzzzz

K jaké mu pochybení?
Pokud se jednalo o hrubé porušení pracovní kázně, tak ji může propustit tzv. na hodinu. To je třeba, když by byla pod vlivem alkoholu, nebo opakovala jiné chyby, pro které již byla napomenuta.
Napiš přesně co se stalo.

Drap

Záleží jaká je smlouva. Pokud došlo k hrubému porušení pracovní kázně, tak je takový postup možný.

brillant

Málo informací.

mosoj

Nic nepiš. Ještě by jí to někdo přál.

ivzez

Musel byste napsat, o jaké pochybení šlo.
Bez informací nelze posoudit, jestli šlo o porušení předpisů vztahujících se k její práci zvlášť hrubým způsobem (jestli byl důvod k okamžitému zrušení pracovního poměru podle § 55) nebo ne.

Domnívá-li se manželka, že bylo okamžité zrušení neopodstatněné,
(že k němu zaměstnavatel neměl důvod), musí zaměstnavateli písemně sdělit,
že je okamžité zrušení pracovního poměru neplatné, že trvá na dalším zaměstnávání a na přidělování sjednaného druhu práce.

Zaslat doporučeným dopisem s dodejkou.
Uchovat kopii dopisu, podací lístek a dodejku s potvrzeným datem převzetí.

Neplatnost okamžitého zrušení pak musí nejpozději do dvou měsíců ode dne,
kdy mělo zaměstnání skončit, napadnout soudně.

Doporučuji poradit se s právníkem – specialistou na pracovní právo
nebo s ním alespoň zkonzultovat dopis pro zaměstnavatele a žalobu.
Uspějě-li manželka v soudní při, bude mít nárok i na úhradu nákladů na právníka
(náklady zahrnout do žaloby).

petra15

I za zproneveru male castky ( 2Kc) muze byt okamzite propustena, na rozdil od zpronevery 2 mil.Kc u „jinych“, kterym se pak zaplati k tomu propusteni jeste 10 milionu odstupneho…:-)