?!

Ukončení prac. pom. ze strany zaměstnance §56 písm. b,odst 1. Musím tímto způsobem ukončit poměr ihned?

Nemůžu si stanovit datum ukončení prac. pom. třeba koncem měsíce následujícího?Mám totiž domluvený nástup do nového zaměstnání až od května.Díky za radu

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na domluvě , ale §56 toto neřeší.

Další odpovědi
Michal Kole

tak ho ukončete standardním způsobem se standardní výpovědní dobou. tento paragraf se týká pokud zaměstnavatel neplatí

standa

Okamžité skončení pracovního poměru je účinné ke dni, kdy druhá strana prokazatelně převzala písemnost, ve které je tento způsob ukončení prac.poměru oznamován druhé smluvní straně.

Když odhlédnu od skutečnosti, že manipulovat s tímto datem je lehce vyčůrané, tak by se dalo ´poradit´, aby tato písemnost byla zaměstnavateli předána až 30.4.

Dvouměsíční lhůta (§ 59) by měla být dodržená.

Ještě bych v této souvislosti připomněl, že pro uplatnění tohoto ustanovení (§ 56/b) musí nastat prodlení s výplatou mzdy v rozsahu nejméně 15 dní dní po skončení měsíce, který následuje po měsíci, za který měla být mzda vyplacena.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx