ukončení nájemní smlouvy

Dobrý den,po téměř desetiletém bydlení v nájemním bytě jsem dnes obdržel dopis od majitele bytu s ukončením nájemní smlouvy.Jako důvod uvádí,že byt potřebuje pro sebe.Novou smlouvu mám od 10.04.2006 na dobu neurčitou.Požaduje abych se co nejrychleji vystěhoval ale v této lokalitě je momentálně velice těžké sehnat jiné bydlení,zvláště když zde se mnou bydlí můj syn a nemocná matka.

Odpovědi
člověk

nedá se radit,to si každý musí uvědomit,při bydlení v nájemním bytě,že to je jen věcí vlastníka.takže do jiné lokality a zase riskovat

ReHu

Záleží na tom, jak máte smlouvu sepsanou, byť je na dobu neurčitou.
Výpovědní doma je nejčastěji 3 měsíce.
Pokud bydlíte v nájemním bytě, je tu možnost výpovědi vždy.
Já jsem vždy razila názor, byt koupit, třeba na hypotéku, a částku, kterou platím nájemné, platit jako splátky úvěru. Ručit lze i koupeným bytem.
Ovšem neznám vaše konkrétní podmínky.