Avatar uživatele
terira

Učení – mučení, anebo zábava?!

Jak se můžu nejlépe soustředit, abych mohla do hlavy nasoukat co nejvíce učiva? Co vám pomáhá.....?
PS: Jsem na ZŠ

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3118 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Udělej si z učení zábavu…
😉
Pro začátek se (až na výjimky) vykašli na „soukání učiva“ a nauč se přemýšlet – logické uvažování a odvozování je mnohem záživnější, než bezduché papouškování ´nadrceného´ učiva…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Vybral jsem si obor, který mě baví. Takže do školy chodím dozvědět se něco nového v tom, co mě skutečně zajímá. A to mi pomáhá.

Ovšem na to, co chci skutečně dělat za školu, jsem přišel až po mnoha letech praxe.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
scratcher92

Já to dělám tak, že to nejdůležitější si heslovitě přepíšu na 1–2 stránky ve Wordu a to si pak graficky přizpůsobím: hlavní podtrhám a každou informaci zvýrazním podle toho, do které kategorie spadá.
A pokud si to chceš dobře zapamatovat, pusť si k tomu potichu nějakou hudbu bez zpívání a dej si horké kakao nebo čokoládu. To uvolňuje od stresu a pak se i líp učí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

znalosti majú zmysel, ak chápete ich súvislosti (závislosti, príčiny, dôsledky – s výnimkou postulátov) s inými znalosťami.
znalosti vyrhnuté z kontiuity nemajú zmysel – pretože ich nebudete vedieť zmysluplne či správne použiť/využiť (s malými výnimkami platí takmer absolútne).

takže nie je dôležité „množstvo“ znalostí (nepoužiteľné), ale kvalita znalostí (schopnosť odvodiť, dedukovať, redukovať, analyzovať, robiť syntézu, …).

😉

učenie sa je pátranie po dôsledkoch či príčinách poznaného, je to taká detektívka – a to je aj zábava, „adrenalín“ a to sladké „aha, takto to je!“.

keď nebudete poznať/poznávať okolnosti získaných vedomostí, stane sa z vás skostnatelá ryba, ktorá bude trvať (často) na vytrhnutom poznatku postaveného do zlej interpretácie (teda nesprávne použitý poznatok ako argument).

😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

učení jde buďto samo nebo nejde vůbec

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
arygnoc

@setapouch:

znalosťami múdrosť nenahradíš.
musíš totiž vedomosti pochopiť – a to v tvojom prípade neplatí.

😉

před 3118 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Zapomněl jsi na své fekální sny.

před 3118 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek