?!

Týká se snížení podp.v nezam.i když odejdu z důvodu pozdních výplat(myslím §56 ZP)? Zpoždění cca 2měs.

od letoška se při ukončení prac.poměru z vlastního rozhodnutí snižují dávky v nezam. na44%.Jak je to v mnou popsaném případě?

Nejlepší odpověď
standa

Ano týká (viz ustanovení § 44a zákona o zaměstnanosti).

Zákon nerozlišuje důvody, pro které bylo odstupné poskytnuto, ale zabývá se jen faktem, že uchazeč o podporu dostal odstupné… a basta !

Osobně to považuji právě v případě uplatnění okamžitého zrušení prac.poměru z důvodů neplacení mzdy ze strany zaměstnavatele (§ 56/b ZP) a následné povinnosti zaměstnavatele uhradit odstupné, za NESMYSL.

Zákonodárce to zjevně myslel jinak.

Zdroj: http://www.pod­nikatel.cz/za­kony/zakon-c-435-2004-sb-o-zamestnanosti/cast-druha-hlava-iii/