Twajky

Třpytivé písmo bez pozadí

Ahoj, chci si vytvořit třpytivé písmo (.gif) bez pozadí, ale vždy se mi tam objeví bílé pozadí. GIF funguje, ale to pozadí mi dělá problémy, protože když chci dát obrázek např. na zelené pozadí, objeví se kolem něj ten bílý obdélník jako jeho pozadí. Vše dělám v programu Photofiltre Studio X. Předem děkuji za radu, jak bílé pozadí odstranit.

Odpovědi
cochee

Vzhledem k tomu, že neodpovídá nikdo, kdo to ví přesně, nastíním (jen nastíním, protože se tím nezabývám, tak to nevím přesně): v GIFu se dá jedna barva označit jako transparentní (průhledná), takže je vidět v místě té barvy „skrz“ obrázek jeho pozadí.

ivzez

Je to tak, jak píše Cochee. Ve PhotoFiltre si můžete vybrat
i odchylku od vybrané barvy (standardně je nastaveno 30,
ale podle mne je lepší snížit).

Jako průhlednou barvu vyberte takovou,
která se v obrázku nikde jinde nevyskytuje.

Průhlednou barvu nastavte až po uložení obrázku (udělejte si zálohu)
jako poslední krok a pak uložte pod jiným názvem.

Pozor!
Jakmile ve photoFiltre nastavíte průhlednou barvu,
sníží se počet barev v obrázku na 256 a obrázek
už nebudete moci dále upravovat (maximálně jej oříznete).