Rokio

Trpí matka Tereza mesiášským syndromem?

Tato žena chtěla pomáhat světu, což je příznakem této nemoci.

Myslíte si, že měla tuto diagnózu, nebo jsem vedle?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Rozhodně jím netrpí. Již zemřela.

Osobně jsem ji nikdy neměla možnost potkat, takže těžko posoudit, zda někdy něčím takovým trpěla či nikoliv. Pravděpodobně ne. Jednak tkzv. „mesiášský syndrom“ má ještě další znaky, a za druhé, budeme-li každému, kdo se snaží pomáhat přisuzovat psychioatrickou diagnozu, pak jsme to opravdu dopracovali na úplné dno.

Další odpovědi
Drap

Určitě netrpí. A domnívám se že ani nikdy netrpěla. V tomto případě to nebyla zřejmě taková diagnoza.

ivzez

Já jsem o ní četla, že chtěla pomáhat chudým…
Nikdo neumí diagnostikovat přes internet.

marci1

Ne. Svatá Matka Tereza byla misionářkou, humanitární pracovnicí a řeholnicí.