zebra8

Trápí mě dlouhodobá rýma

Už hodně dlouho a často mám rýmu občas je tekutá někdy žlutá nebo mam jen ucpaný nos tak že nemůžu přes něj dýchat ale v něm nic nemam potřebuji poradit jak se toho zbavit a jestli s tímto problémem mám jít k lékaři

Nejlepší odpověď
marci1

Určitě navštivte lékaře, mohlo by se jednat o alergii.

Další odpovědi
anonym

Lékař je tu třeba každopádně. Na rozdíl od kolegyně bych ale nejdříve zašla na nosní a teprve, když tam žádný nález nebude, zašla bych na alergologii.
Nezávisle na tom je ale na problémy s nosem nejlepší proplachování dutin slabším solným roztokem, nebo slabým odvarem z šalvěje, mateřídoušky, případně řepíku. Nejlepší se mi na to zdá použití lázeňské nádobky na léčivou vodu, protože má hladkou a dostatečně dlouhou trubičku. Prodává se sice tzv. rhino horn, ale s tím se nedostanete dovnitř, takže tekutinu nedostanete tak daleko, jak s tou lázeňskou nádobkou.

Hakunamatata

Nemáte náhodou k tomuto problému ještě zácpu? Často to bývá spojeno. Pokud ano, napište mi, dám vám více info. Pokud ne, doporucuji alergologii.