ReHu

Topení v krb.vložce

Ahoj, letos plánuji zabudování krbové vložky nebo závěsných krbových kamen.
Mám přístup k papírovým rolím z tvrzeného papíru, tak mě napadlo, jestli by nešlo je také zužitkovat.
Slyšela jsem názor, že při „porcování“ se tupí zuby na řetezové pile o použité lepidlo. Cirkulka nepřipadá v úvahu, té mám až přílišný respekt. Také mě napadlo, jestli se spalováním třeba nezanáší kouřovod nebo něco podobného.
Máte někdo zkušenosti? Díky.
Doplňuji:
díky za připomínku. Nenapadlo mě topit těmi rolemi jako hlavní surovinou. Dřevo už mám doma, jen mi je líto je vyhazovat, když se dají využít.

Nejlepší odpověď
mosoj

Jen je klidně nařežte a palte. Stejně ten řetěz jednou musíte dát nabrousit.
Už jste někdy viděla řezat dřevotřískovou desku ? Od toho lítají jiskry. Komín také jednou budete muset vyčistit včetně kouřovodu ať topíte čím chcete.

Topit papírem by byl nesmysl. Ale role jsou lisované a výhřevnost bude vzhledem k váze i
a objemu přijatelná. Pokud Vám nevadí nižší komfort, klidně je likvidujte tímto způsobem.

Další odpovědi
čárlí

Pravděpodobně si myslíte, že to je levné palivo, ale pozor: bude hodně popela a tak i více práce s ním. A i vlastní práce taky něco stojí.Papír jako palivo vždy jen na doplnění základního paliva. To je moje zkušenost

Renikled

Snažil jsem se vybrat kvalitní krbovou vložku do nízkoenergetického domu a narazil jsem při tom na krbové vložky od krby-bef.cz , kteří vyrábí krbové vložky do takových domů přímo určené. S krbovou vložkou jsme velmi spokojení a topíme v ní opravdu často. Pokud někdo zvažuje krbovou vložku, tak ideální volba. Stejně tak ale doporučím i nezapomenout vybrat i kvalitní komín ke krbu.

Chenda.

Ahoj. My jsme o krbové vložce také uvažovali ale nakonec mám jen klasická krbová kamna. Kupovali jsme je zde https://www.ro­lig.cz/ a ochotně nám tam poradili se vším včetně toho jak topit a jak kamna udržovat. Prodávají i krbové vložky, tak doporučuji se třeba zrovna na ně obrátit a určitě vám v tomhle směru fundovaně poradí.

veselator1

No, mě ty vysoké ceny energií donutily se taky zamyslet nad tím, čím doma topím a nakonec jsem to vyřešil stejně. Koupil jsem si krbová kamna z https://www.lev­nekrby.cz/ Máme je v obýváku a musím říct, že původně jsem se bál aby to vytopilo celý dům, ale daří se to. :)

kristýnary

Já slyším o topení takovýmto papírem poprvé, také máme v práci tvrdé papírové role, ale nikdy mě nenapadlo, abych je vzala domů do kamen. My topíme klasicky dřevem, nejčastěji dubem, který je tvrdý, a když manžel udělá pořádná polena, tak kamna vydrží hořet celou noc, takže nemusíme často přikládat a krásně nám celý dům vytopí. Vloni si navíc na doporučení kamaráda kominíka objednal digitální manometr z https://eshop­.afriso.cz/elek­tronicke-merici-pristroje/digitalni-manometry/c-35 , aby mohl kontrolovat, jestli má komín správný tah, což by se vyplatilo i vám, pokud budete topit tím papírem.