Lenny M

Topení hřeje, i když je zastavené. Poradíte, jak mám vyřešit?

Dobrý den, ráda bych zeptala na jednu věc ohledně topení. Máme centrální topení v celém cihlovém domě( klasický městký barák, tři byty na každém poschodí). Mám prostřední byt, a jelikož jsme dost otužilí, tak máme všechny radiátory úplně zastavené. Bohužel byty pode mnou i nade mnou topí na max, takže mi to „stupačka“ propouští do radiátoru. Pořád větráme a je nám teplo. Dá se to nějak úplně zastavit? Přiškrtit na víc i když už je to úplně otočené na zavření? Dále mě zajímá, jestli se to načítá (každý byt má svůj měřák na každém radiátoru) . Nechci platit, za protopené jednotky, protože mi radiátor propouští a neustále teplo větráme ven.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Typický příklad jo-jo efektu. Sousedi topí na plné pecky, protože vy pořád větráte a ochlazujete jim byty. Vy pořád větráte, protože sousedi topí na plné pecky a ohřívají vám byt..

Přestaň větrat a plýtvat teplem. Sousedům se díky tomu byty postupně prohřejí a oni sami si topení přiškrtí.

Podle nových předpisů beztak budete platit jistou poměrnou část, i když jste otužilí (spořiví).

Další odpovědi
anonym

jestli radiátor topí, tak není zavřený. měřák měří na základě tepla a když radiátor topí, tak měřák měří, to snad vidíte na těch číslicích, pokud je digitální. jestli propouští ventil, tak se dá seřídit min.průtok. ale termostatická hlavice je od toho, aby podle nastavení řídila ventil, takže když dáte termohlavici na jedničku, tak tam nemůžete mít víc jak 20 stupňů C. a radiátor netopí, jestli topí, je vadný ventil nebo hlavice a nechat vyměnit

pro Lahny: zajímavé, že se zpátečkou natlačí voda do radiátoru, když tam není cirkulace. mě se nenatlačí ani do trubky k přívodu od stoupačky, pokud je zavřeno na max. a trubka je studená.

Hlada

Termostatická hlavice má špatně nastavený doraz nebo je vadná. S menší pravděpodobností může být vadný ventil.

anonym

Ale to třeba není tím, že ventil propouští, ale odpadní vodou, která jde ze spodu.
Mám doma ústřední topení a i když mám v jedné místnosti topení zavřené, tak tou spodní trubkou (prakticky tou kterou by měla odcházet studenější voda) tak ta voda ty radiátory ohřívá.Ale to je při celodenní topení.Pokud topím jen 2 – 3 hodiny denně (na jaře či na podzim) tak se ta teplá voda do toho radiátoru nedostane.

cukrar

Lenny, někde je nepravda.
Pokud je přívod vody zavřen, nemůže radiátor topit. Musíte zjistit, zdali je opravdu ventil zavřen, nebo se jen tak tváří.

Jak již někdo zmínil, od nového roku stejně a spravedlivě připlatíte za „ohřev od sousedů“.