Ignác

Titulky pro hluchoněmé.

Všiml sem si že se obecně ve videích kde jsou titulky pro neslyšící, bežné píše i zvuk jaký proběhl, nebo i typ hudby který hraje na pozadí, např (funky) atd. Nevíte proč, ja předpokládal že hluší od narozené neví přesně co je hudba, ani co si pod jednotlivými žánry představit, či jakou naladu má hud. podklad vyvolat, tak jako slepému nejde popsat barva.

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na podobnou otázku:
Mají hluší lidé úplné ticho, nebo nějaké zvuky přeci jenom poslouchají?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/maji-hlusi-lide-uplne-ticho-nebo-nejake-zvuky-preci-jenom-poslouchaji

Moje odpověď. Odkazy na původní text nejlépe otevřete v původní odpovědi.

Ztráta sluchu odkazuje na sníženou schopnost slyšet zvuky jako ostatní lidé, zatímco hluchota odkazuje na neschopnost porozumět řeči prostřednictvím sluchu, i když je zvuk zesilován.

Úplná hluchota znamená, že člověk nemůže slyšet vůbec nic, není schopný detekovat zvuk ani při té nejvyšší možné hlasitost.i. .

Ale prováděly se výzkumy, které zjistily:, že
neslyšící lidé mohou ‚slyšet‘ vibrace – stejně jako jiní slyší zvuky – pomocí sluchových center mozku. Fyzické vibrace a zvuk vyžadují podobné zpracování informací.
Výzkum ukázal, že neslyšící lidé jsou citlivější na nepatrné změny ve vibračních frekvencích. Dovíte se v odkazu, jak mohou cítit hudbu.

ranslate.google­.cz/translate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.nature.com/new­s/2001/011127/fu­ll/news011129–10.html&prev=/­search%3Fq%3DShi­bata%2Bsays%2BDe­an%2Bof%2Bthe%2BU­niversity%2Bof%2BWa­shington%26hl%3D­cs%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DojU%26tbo%3Dd­%26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs&sa­=X&ei=IXIGUaKuJ­cWMtAb0roHwAw&ved=0CFQ­Q7gEwBAnež – sluch lidí. Tato citlivost může upozornit neslyšící na nebezpečí , které nemohou slyšet," říká Sari Levanen z Massachusetts General Hospital, člen týmu, který provedl studii. .

http://transla­te.googleuser­content.com/tran­slate_c?depth=1&e­i=AHUGUeyKM8WMtQau­vICoAQ&hl=cs&pre­v=/search%3Fq%3Dre­ally%2Bdeaf%2Bper­son%2B

Další odpovědi
anonym

Nezapomeň, že plno lidí kdysi slyšelo, vidělo. Pak vlivem, zpravidla úrazu, nemoci, došlo ke zhoršení sluchu, vidění až po úplnou hluchotu, slepost. Plno zná různé žánry. Nepodceňuj je.