TommyKiller1

Tisknou se knihy v Braillově písmu oboustranně?

Nejlepší odpověď
annas

"V roce 1875 rekonstruoval Ballu své zařízení tak, že bylo možno tisknout oboustranně, ale meziřádkově. Snaha o ušetření papíru ho posléze vedla k vynálezu oboustranného tisku mezibodového (1884), kterým bylo umožněno obě strany listu papíru plně potisknout. První impulz poskytl Balluovi objev J. Levitteho. Upozornil na možnost tisku oboustranně mezibodově již roku 1867. atd.

V posledních desetiletích se objevují nové způsoby tisku, které využívají plastické hmoty. Jednak se matrice pro sázení vyrábějí z novoduru, jednak je to tzv. stříkané písmo (nejdříve v Anglii). Vyráběné je nastřikováním bodů na papír. Místo papíru se také v některých případech využívá k tisku durofol nebo podobné plastové hmoty."

http://www.fi­.muni.cz/usr/jku­cera/pv109/200­3/xostrod.htm

"V současnosti, jsou vyžívány nemodernější technologie pro tisk
reliéfních znaků, nebo bodového písma.

1. Tepelná tiskárna reliéfních obrázků – P.I.A.F. (výrobce Quantum
technology, Austrálie)

2. Tiskárna bodového písma – Index Everest od firmy Index Braille
ze Švédska

  • umoţňuje oboustranný tisk textu na papír v kvalitě šestibodového

a osmibodového braillského písma, tisk grafiky, grafických znaků
či reliéfní tisk latinky."

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI
Pedagogická fakulta
Ústav speciálněpeda­gogických studií
KARLA HUDEČKOVÁ
III. ročník – prezenční studium
Obor: Speciální pedagogika – komunikační techniky
UP Olomouc 2009

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:rR1I­A3ZQWlAJ:theses­.cz/id/ak7esc/58643-124463676.pdf+&cd=

Další odpovědi
e1232851@trb

ANO !!!