kodl67

Ti starší nad 65 let můžou nakupovat celý den,nebo jen v té vyhrazené době od 10 do 12 hod.?

Pokud s matkou pojedu v 9 hod autem na nákup,jestli nakoupíme oba společně,nebo bude ona čekat v autě do 10 hod.

Nejlepší odpověď
brillant

Novinka v obchodech přehledně

V době mezi 10. a 12. hodinou mohou do obchodů s potravinami, do drogerií a lékáren pouze senioři nad 65 let.

V ostatních časech mohou do obchodů všichni, tedy i již zmínění senioři. Vláda jim to ale s ohledem na jejich vlastní bezpečnost nedoporučuje.

Opatření platí od čtvrtka. (U potravin už ho vláda schválila, lékárny a drogerie na seznam doplní ještě během středy.)

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/do-ceska-dorazilo-letadlo-s-testy-nasly-se-statisice-respiratoru-93881?seq-no=1&dop-ab-variant=&source=ar­ticle-detail

Další odpovědi
DoTazatel

Důchodci můžou chodit v jakou dobu chtějí. Tím od 10 do 12 hod to vyhradili jen výjimečně pro ně (aby tam nechodil nikdo jiný, protože důchodci jsou nejohroženější). Nikdo asi nebude přímo a až takto radikálně zakazovat kdy můžou a kdy ne. Zákaz je jen pro lidi do 65 let od těch 10 do 12, pro větší bezpečí těch důchodců (a 2 hodiny není pro normální lidi až takové omezení, bez které ho by se nedalo přežít).

Samozřejmě je to jen na vlastním uvážení (těch důchodců) v jakou dobu budou chodit nakupovat, samozřejmě nejlepší to pro ně bude v tu vyhrazenou dobu a doporučuje (nezakazuje ale doporučeje) se jim nechodit v jinou dobu než tu kterou mají stanovenou – těch 10:00 až 12:00. I doteď se doporučovalo, aby jim nákupy obstarávali blízce a to jednou za čas, aby byli c nejmíň v kontaktu s ostatními.

autacek

Ne, ale společně už mezi 10–12 nenakoupíte a ona si to poveze hezky MHDčkem sama domů.

marci1

Doporučuji nakoupit každý sám. Ty jindy, ona v době 10–12 hod. Ty můžeš maminku vyhodit před obchodem, počkáš v autě (pokud ti je nade vše bezpečnost maminky).

Edison

Použij mozek… Od deseti do dvanácti je zakázán vstup do obchodů pro občany do 65 let. Co z toho asitak plyne?

„zakazujesúčinností od 19. března 2020 od 00:00 hod. všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin včase mezi 10:00 hod. a 12:00 hod., a to svýjimkou osob starších 65 let věku amajitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny nebo osob vobdobném poměru.“

Link je na stránkách Vlády:

Zdroj: https://apps.o­dok.cz/attachmen­t/-/down/IHOABMTJPBJ8

kodl67

edison:Z toho může plynout víc věcí.Třeba to,že pro ně může nebo nemusí být zákaz mimo tu jejich vyhrazenou dobu.Nikde se to nepíše,takže buď odpovídej k věci,nebo vůbec.

Edison

Kódl, pleteš se. Výrok je naprosto jasný a jednoznačný, píše se to tam jasně. Evidentně máš problém s chápáním. O zákazu pro důchodce mimo tu dobu nikde není ani slovo!!! Tak nevymejšlej něco, co neexistuje!!!