markiza1

teplotní roztažnost kapalin.

Dobrý den,chtěla bych poprosit o radu.
u vzorce : V = V0 × (1 + b × Dt) ,bych chtěla poradit,co značí to číslo „1“..děkuji:)

Nejlepší odpověď
mosoj

S teplotou se u většiny kapalin objem zvětšuje. Koeficient teplotní roztažnosti b bude vždy číslo menší než 1. Aby se tedy vyjádřeno matematicky objem zvětšoval musí být oba součinitelé větší než jedna. Proto se to přičítá k 1. Tím se zajistí čislo větší než 1 !!

Vzorec pro hustu je podobný ale se zvětšující teplotou se hustota snižuje. Jedno z čísel musí být menší než jedna. V tomto vzorci se to zase od jedné odečítá aby to bylo zajištěno číslo menší než jedna.

Další odpovědi
NotFound

To bude asi zajišťovat, že při zahřívání se nebude objem zmenšovat…