Lion King

Telefonování přes internet, máte s tím zkušenosti ?

Dobrý den, měl bych dotaz, zda li máte zkušenosti telefonování přes různé aplikace jako Whatsapp, messenger apod. Jaká z těchto aplikací bere co nejméně dat. Neexistují aplikace, které by jednomu z uživatelů brali většinu a druhému naopak minimum ? Aplikace může být pro počítač i telefon.

Nejlepší odpověď
anonym

Používám jich více v tomto pořadí podle četnosti:

  1. VIBER (na mobilním telefonu i počítači)
  2. FACEBOOK MESSENGER (občas volám přes mobilní messenger, častěji však přímo přes jejich web videohovory)
  3. GOOGLE HANGOUTS (hlas i videohovory, jejich mobilní aplikace bývá součástí každého android telefonu, lze volat i přes web hangouts.google­.com )
  4. Občas využiji „vytáčení pro hangouts“, které lze doinstalovat odsud https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=com­.google.andro­id.apps.hangou­tsdialer&hl=cs a umožňuje volat za nějaký menší poplatek na běžná telefonní čísla přes internet. Efektivně tím obcházíte na většině trasy operátora, takže pokud voláte do zahraničí vyhnete se všem roamingovým poplatkům a voláte prakticky vždy za místní ceny po celém světě. Ale obvykle nepotřebuji nutně volat na telefonní číslo, obvykle znám na dotyčného i kontakt na nějakou VOIP službu přímo takže se bez operátora a jakýhkoliv poplatků se tedy obejdu v drtivé většině případů.

… dlouho nic …

999. velmi vyjímečně SKYPE (od doby co jej koupil Microsoft to jde s jeho vývojem trochu z kopce, soustředí se výhradně na svojí platformu a ostatní flikají, jak je u nich obvyklé)

Další odpovědi
Kepler

Jo, kdysi jsem internetový telefon používal, už si nepamatuju jak se to jmenovalo (Můjtelefon?). Stálo to tuším 0,50 Kč/min. Srovnat s jinými jsem neměl možnost. Občas se stávalo, že na straně volaného bylo špatně rozumět, krátké výpadky. Asi proto, že net nestíhal, a to jsem měl 20 Mb/sec.

dubraro

Používám občas WhatsApp a Viber. Funguje to. Množství dat neřeším, mám tak vysoký limit, že ho nikdy nevyčerpám. V každém případě je to levnější než normální hovor.

Dochy

jo zkoušel jsem to, když jsem byl v UK. Nějak to i fungovalo, měl jsem nějakou standardní VoIP aplikaci a na tel. přímo podporu (zas jsem to zrušil hned jak to šlo, potože mně to v dané době poněkud otravovalo – tel. se před každým hovorem ptal jakým způsobem jej chci navázat – ale to by se určitě dalo dořešit, pokud bych to potřeboval využívat dlouhodobě). Data to bude z principu brát na obou koncích stejně (co jeden vyšle musí druhý přijmout a obráceně…) – pokud se nepletu, tak data se účtují (zpravidla) jako součet přijatých a odeslaných, takže tady nic nevymyslíš.

anonym

pokud ti jde primárně o úsporu dat nauč se používat mapy WIFI HOTSPOTů a když budeš vědět že tě čeká větší datový přenos nebo online hovor prostě se k takovému přesuň, obvykle hodně pomůže mít WIFI HOTSPOT v práci a doma, to vykryje většinu času na telefonu .. data přenesená přes WIFI ti operátor nemůže účtovat samozřejmě. Tady je jedna taková mapa WIFI https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=net­.yourwifi.fre­e&hl=cs