pierrpierr

Tancují hluchoněmí ? Když tak podle čeho ?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. Viděla jsem je na vlastní oči. Jinak se podívejte do odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/maji-hlusi-lide-uplne-ticho-nebo-nejake-zvuky-preci-jenom-poslouchaji

Exilstuje soutěž nejkrásnějších neslyšících dívek. Disciplínou je i tanec.

" Neslyšící dívky se při tanci orientují podle vibrací pódia a smluvených rytmických signálů."

Zdroj: http://revue.id­nes.cz/svetova-miss-neslysici-je-z-ukrajiny-ceska-v-praze-neuspela-pq8-/missamodelky­.aspx?c=A090712­_101739_missa­modelky_ved

Další odpovědi
gecco

Jestli tancují všichni – nemám ponětí…*)
Ale ti, kteří ano, vnímají rytmus hmatem (tělem, zejména nízké frekvence – bicí).
___
*) já třeba nejsem neslyšící, ale jsem netančící
😉

anonym

Mluvit u toho nemusí, tím líp a slyšet taky ne, stačí, když cítí jak píše gecco, nebo vidí světla, která blikají v rytmu.

JájsemRaibek

Kdysi jsem pracoval s hluchoněmým. Ten nosil na klíčích těžký přívěšek (myslím, že to byla matice k šroubu). Tak nějak časem jsem porozuměl jeho posunkům a skřekům a vysvětlil mi, že pokud mu klíče vypadnou tak to sice neuslyší, ale ucítí.
To samé bude s tím tancem, resp. hudbou. To co my možná vnímáme jako otřesy, oni vnímají mnohem intenzivněji a dokážou ty otřesy poslouchat.

Drap

Ano tancují. Tancují podle vybrací a někteří dokonce velmi dobře. Osobně jsem několikrát tančil s vynikající hluchoněmou tanečnicí.

anonym

Světlonoš aj drtikol like.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=S98MgHV4CMo