FreddieR

Taky Vám vadí levné a silné parfémy, nebo jsem jenom přecitlivělý?

V posledních letech jsem si všiml, že mám větší citlivost na vůně i na silné zvuky (vlak brzdí a hodně to skřípe,…). Ovšem co se týče vůní, někdy je to skutečně hrozné. Jedna zkušenost se mně vryla do paměti. Nastoupil jsem do vlaku a u další stanice nastoupil mladý pár. Voněli/zapáchali tak hrozně, že se mi dělalo špatně a musel jsem si sednout na druhý konec vagónu. Měl jsem ale hroznou smůlu, protože u další stanice si nastoupila starší paní, která voněla/zapáchala úplně stejně. Nikdo neměl problém. Jenom já. Jsem přecitlivělý? Je chyba na mé straně? Mám si dojít k lékaři?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Tak, vadí mi především levné parfémy, zvláště když toho některá vylije na sebe přespříliši. To se fakt nedá, místnost smrdí ještě půl hodiny potom, co baba projde. Jestli jde o přecitlivělost nevím, zkrátka to někomu vadí víc, někomu míň. Já občas mužský parfém použiju (při vhodné příležitosti), ale sám si je nekupuju, jen mě sem tam někdo obdaruje. Používám decentně.

Další odpovědi
annas

Mám stejné problémy. Jsem v poslední době alergická na různé pachy či vůně. Levný nebo drahý parfém, který „voní až za roh“, způsobí, že se rozkašlu.

Stejně nesnáším, možná pro někoho vůni, nátěrových barev, lepidla apod. Některý soused pravidelně v noci pálí pneumatiky nebo něco podobného. udusila bych se., K tomu to vedro …

Je to určitě nějaký druh alergie, který se u mě objevil až na stará kolena.

Pokud vás to obtěžuje, zajděte k lékaři, udělá test. , Jenže je těžké se někdy přílišným vůním sprejeů či voňavek vyhnout. Stejně protivné a obtěžující jsou pachy..potu, hniloby atd.

Kelt

No taky mi to vadí, přejde kolem mne ženská, někdy je to pastva pro oči, ale jak přejde, za pár sekund je to náraz na mé čichové orgány. Každý kosmetický prostředek by se měl používat s mírou, aby vůně byla decentní a ne že budou všichni otráveni. Mnoho látek, které se označují jako nebezpečné, mají v Bezpečnostním listu uvedeno, jaké množství způsobí otravu, smrt a podobně. Tady se jedná třeba o to, kolik gramů, miligramů způsobí smrt, resp. nevolnost a pod. U těchto parfémů asi není uvedeno, jaké množství je nebezpečné, nikde není uvedeno, že například 4 stříknutí způsobují u citlivých jedinců nějaké potíže. Co není zakázáno, je dovoleno. Takže taky mi to vadí, a nejen mně, ale asi se s tím nedá nic dělat.

Dochy

Štve mně, když vlezu do tramvaje a tam dostanu zásah ze 3 stran 3 různýma (ale stejně hnusnýma) zbraněma. Ty ženský si přitom myslej jak jsou skvělý, že než vlezou do společnosti tak se těma sr… naplácali ☹

Když mám slabší den, tak je to jen tak tak že to ustojím (teda hlavně žaludek)…

ivzez

Také mi vadí těžké parfémy (silné vůně).
Mám ráda decentní vůně
a vůbec nejlepší mi přijde „vonět čistotou“.

Jakub Tlapal

Rozhodně nejsi sám. A ještě jsou hrozné ty voňavky, se kterými se voní staré důchodkyně. to tak nechceš čuchat 😁 . \já nejsem žádný přeborník v parfémech, ale nějaký decentní parfém udělá rozhodně víc užitku, než nějaké silné vůně a manželka to má naštěstí stejně, takže i ona mě pěkně voní 🙂 .

terkaprihodo

Proboha, tak silné parfémy taky nesnáším. Jedna bývalá kolegyně jeden takový právě používala a to byla fakt hrůza. Já osobně jsem spíš pro decentní přírodní parfém. To je podle mého názoru mnohem lepší. Teď třeba používám jeden od https://www.bi­ooo.cz/bio-kosmetika/parfemy/ a ten voní strašně hezky. :)