Drap

Také už máte po dnešním rozhodnutí 'US už máte zcela jasno, jak je to u nás s nezávislostí soudů a se spravedlností?

Já ano, netřeba nic dodávat. Nezajímá mne, co kdo posuzuje. Na převracení zákonů podle potřeb současné demoliční vlády jsem si už nějak zvykl, ale podle potřeb vykládat ústavu se mi zdá přece jenom příliš.

Nejlepší odpověď
GM

Nemám slov. Doufám, že voliči do voleb nezapomenou.

Další odpovědi
orwell

Po dnešním rozhodnutí? Cožpak byly někdy někde soudy nezávislé? To mně pověz kde a kdy. Co se týká dnešního rozhodnutí US, čekal snad někdo něco jiného? Já tedy ne, proto jsem to ani nesledoval.

aliendrone

Nikdy jsem netrpěl iluzí o státních mechanismech (jak fungují) a jejich prioritách. Nicméně je pozoruhodné, že dokonce i mě zaráží NESTYDATOST a UBOHOST těch současných (plných „Pravdy a Lásky“).

Dovolím si připomenout jeden ruský fórek z doby nejtemnějšího stalinismu.
Nového mukla bachaři strčí do cely a ostatní se ho ptají: „Kolik jsi vyfasoval?“
„Dvacet let!“
„Hmmm, za co?“
„Za nic!“
„Nekecej, za to se dává deset!“

Podle vás – JAK dlouho ještě potrvá, než se tento vtip stane VŠEDNÍ a KAŽDODENNÍ realitou? 😮 😐
(Těm, kteří si myslí, že se to nestane NIKDY bych rád připomenul dobu před čtvrt stoletím, kdy jsme si naivně mysleli, že na Hradě se už NIKDY neusídlí ZHOVADILÁ BOLŠEVICKÁ SVINĚ (a že se dokonce mezi námi najdout tací, kteří tomu budou TLESKAT)! 😕

Ametyst

Přece bylo jasné, jak havloidi vyšilovali proti Miloši Zemanovi. Ten jim vadil, plivali přes media denně. Jinak už měli obšancovány všechny politické instituce. No a teď už mají i prezidenta, který jmenuje soudce. Nastává velký sešup dolů.

elkon

Ano, každý paragraf se dá vytvarovat podle potřeby.

Emefej

Nejsem odborník na ústavní právo, nemám na to žádný názor.

plebs

Pětikolka dává Česko po 30 letech dohromady a tak jak pravil vážený senátor: " Senioři dostanou méně než činí výše inflace, ale koupí si za svůj důchod více ".

zjentek

Já vidím spravedlnost asi nějak takto:
Nějakou dobu se coby poctiví lidé/občané divíme, a divíme a divíme. Pak, nakonec, zaklepeme bačkorami a potom už se nedivíme.

Prostě nás nějakou dobu baví žasnout, no 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Pepa25

Názory ústavních právníků z „Vysoké školy života“ mě nezajímají. Názor si udělám, až si prostuduju nález vč. disentního stanoviska. Ale už dopředu vím, že to nebude mít nic společného s nezávislostí soudů, protože Ústavní soud nepřezkoumával žádné soudní rozhodnutí.

Zdroj: https://www.u­soud.cz/filead­min/user_uplo­ad/Tiskova_mluv­ci/Publikovane_na­lezy/2024/Pl-30-23-valorizace_ducho­du.pdf

Ametyst

Plebs: Větší blbost jsem dlouho neslyšela. za míň peněz víc muziky? Tenhle poblblý svět mě neustále překvapuje, kam až ti panáci dojdou, aby z lidí dělali blbce…

Pepa25

GM: také doufám, že zmrazení valorizace voliči u voleb ocení. Apoň uvidíme, jestli je pravda, že voliče zajímají jen důchody a ceny piva nebo i něco jiné.

aliendrone

Pepa25>>> Každý normální volič, který myslí na budoucnost by ocenil zmrazení důchodů. POKUD…

POKUD by to vedlo např. k sanaci rozpočtového deficitu či nějakým jiným pozitivům. A PAMATUJI dobu, kdy lidé toto přijímali, ne s nadšením, ale našlo se jich DOST!
BOHUŽEL, životní praxe lidi naučila, že NEPOVEDE k ničemu jinému, než k získání dalších prostředků k jejich idiotskému promrhání či přímo k rozkradení. JINAK TO V HAVLOIDNÍ DEM(ENT)OKRACII NEJDE!
A lidé již nejsou ochotni (po TOLIKA NEGATIVNÍCH zkušenostech) k utahování opasků „pro nic“.

BTW – na tom, že „voliče zajímají jen důchody a ceny piva“ NENÍ NIC ŠPATNÉHO (jak se nenápadně snažíš podsunout)! Vlastně je to určující a základní princip zdravého, fungujícího SVOBODNÉHO KAPITALISMU. To nevíš? 😮 😉

plebs

Dnes jsem četl o ústavní stížnosti, jsem spokojen důchodci v České republice jsou na tom nejlépe jako 10 na světě za ČR je i Německo. Poté je také správné, že president, vláda, parlament i ÚS mají podobné a správné názory.
Jenom jako nádeník mám názor Ústavní soud by měl rozhodovat s ústavou a Evropským právem a nikoliv zatahovat do jednání politiku.