Avatar uživatele
dust8

Také slyšíte doma občas různé nevysvětlitelné zvuky jako je všelijaké praskání atd?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, df před 943 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ano, protože...

Podobné zvuky jsou v podstatě ve všech domech, obzvláště starších. V novostavbě . čerstvě vybavené, zaslechneš málo kdy. Oni ty zvuky by byly všechny vysvětlitelné, ale kdo by po tom pátral.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ano, protože...

Každý den, ve dne, v noci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ametyst

Ano, protože...

U nás je ticho, takže se kdejaké praskání dobře rozléhá. Někdy si ty záhadné neznámé zvuky vystopuji: jako dnes ráno sojku na střešním okně.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Ano, protože...

Máme starší, (nebo starý dům ,má skoro 100 let) a praskají nám hlavně dřevěné podlahy. Asi to bude změnou teplot den a noc, dále změnou vlhkosti (větrání) a možné je také, že nám tady chodí někdo z předcházejících obyvatel (jsme 4-tí vlastníci) 😁

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ano, protože...

Aktuálně ANO! Vidím (prý dočasně) trochu jako pod vodou, tož se soustřeďuji na akustické podněty. Slyším všelijaké praskání a loupání (zvláště v ložnici, mám ji spešl odhlučněnou), ale záhada v tom žádná není. Technicky vzato jde o to, že kloubové zavěšení a spojení endoskeletonu se rapidně blíží ke konci své životnosti, běžná věc. Zná asi každý, kdo pamatuje alespoň prezidenta Svobodu či jeho předchůdce. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
malinak812

Tak pokud bydlíte ve starším bytě/domě, tak jsou nějaké takové zvuky podle mého názoru celkem normální. Také se s tím doma potýkám. Co se ale zvuku týče, tak teď řeším trochu jiný problém – špatnou akustiku v obývacím pokoji. Je tam šílená ozvěna a například televizi často není vůbec rozumět. Přemýšlel jsem, jestli by to nemohly vyřešit třeba takovéto akustické obklady – https://www.drdlik­.cz/akusticke-obklady-1 Nemá s tím někdo zkušenost?

Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> To ale muselo dát práci, vystopovat ŘEV sojky, že? Zlatý tramvaje a pouliční doprava! ;) :D :D
Nebuďte smutná, tohle peklo DOBŘE známe i v Práglu. Sojky jsem tu sice ještě neviděl, ale DOKONALE je zastoupí řev STRAKY (hejna)! Stejně by mě zajímalo, který jouda zařadil straku mezi PĚVCE! Nebo jde o ornitologický smysl pro humor? ;) :D :D

Avatar uživatele
Ametyst

Omyl: to nebyl řev, ale tlukot křídel a divné zvuky při přistávání na šikmé ploše.

Nový příspěvek