dust8

Také slyšíte doma občas různé nevysvětlitelné zvuky jako je všelijaké praskání atd?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, protože...

Podobné zvuky jsou v podstatě ve všech domech, obzvláště starších. V novostavbě . čerstvě vybavené, zaslechneš málo kdy. Oni ty zvuky by byly všechny vysvětlitelné, ale kdo by po tom pátral.

Další odpovědi
Kepler

Ano, protože...

Každý den, ve dne, v noci.

Ametyst

Ano, protože...

U nás je ticho, takže se kdejaké praskání dobře rozléhá. Někdy si ty záhadné neznámé zvuky vystopuji: jako dnes ráno sojku na střešním okně.

paul1

Ano, protože...

Máme starší, (nebo starý dům ,má skoro 100 let) a praskají nám hlavně dřevěné podlahy. Asi to bude změnou teplot den a noc, dále změnou vlhkosti (větrání) a možné je také, že nám tady chodí někdo z předcházejících obyvatel (jsme 4-tí vlastníci) 😁

aliendrone

Ano, protože...

Aktuálně ANO! Vidím (prý dočasně) trochu jako pod vodou, tož se soustřeďuji na akustické podněty. Slyším všelijaké praskání a loupání (zvláště v ložnici, mám ji spešl odhlučněnou), ale záhada v tom žádná není. Technicky vzato jde o to, že kloubové zavěšení a spojení endoskeletonu se rapidně blíží ke konci své životnosti, běžná věc. Zná asi každý, kdo pamatuje alespoň prezidenta Svobodu či jeho předchůdce. ;) :D :D

malinak812

Tak pokud bydlíte ve starším bytě/domě, tak jsou nějaké takové zvuky podle mého názoru celkem normální. Také se s tím doma potýkám. Co se ale zvuku týče, tak teď řeším trochu jiný problém – špatnou akustiku v obývacím pokoji. Je tam šílená ozvěna a například televizi často není vůbec rozumět. Přemýšlel jsem, jestli by to nemohly vyřešit třeba takovéto akustické obklady – https://www.drdlik­.cz/akusticke-obklady-1 Nemá s tím někdo zkušenost?

aliendrone

Ametyst>>> To ale muselo dát práci, vystopovat ŘEV sojky, že? Zlatý tramvaje a pouliční doprava! ;) :D :D
Nebuďte smutná, tohle peklo DOBŘE známe i v Práglu. Sojky jsem tu sice ještě neviděl, ale DOKONALE je zastoupí řev STRAKY (hejna)! Stejně by mě zajímalo, který jouda zařadil straku mezi PĚVCE! Nebo jde o ornitologický smysl pro humor? ;) :D :D

Ametyst

Omyl: to nebyl řev, ale tlukot křídel a divné zvuky při přistávání na šikmé ploše.