icurusL

Tak popravdě, kdo z Vás už je očkovaný a kdo tomu nevěří nebo se bojí?

Já jsem po druhé dávce, první dny teda byly něco, ale už je to ok.

Doplnění: Byl jsem očkován vakcínou Pfizer.

Nejlepší odpověď
klob1

Ano, mám zatím první dávku.

Nenapsal jsi, co jsi měl za látku. Známá měla druhou Modernu a druhý den měla horečky a bolela jí hlava. A už je to dobré.
Já mám jednu dávku Pfizer-BioNTech. Vámi dané varianty mi nesedí.
Nešel bych se očkovat, ale jsem donucený okolnostmi. Ale zase beru, že je to nutné něco udělat, aby to bylo pryč. Kdo za to může? Lidé, co musí někde být za každou cenu. Člověk se nenakazí, když nepotká nakaženého, nosiče a nebude v místech, kde je nákaza. Opatření, které se dělají, jsou už 100let stará a na něco jiného. Navíc 15m je málo, tak 2m je co? Těžko dělat nějaký rozestup. Ještě jsem neviděl rozestup 2m. Také to shromažďování lidí bez ničeho. Nebo brát lidi na metry? Nesmysl. U rohlíků je na jednom místě hejno a o kus jinde nikdo. A čím více budou lidé prodlužovat a odmítat opatření, které až tak silná nejsou, ale alespoň je něco. Nebo se chtít soudit, místo toho, aby s tím něco dělali. Tak o to déle se s tím bude svět potýkat. A stále s ez chyb nidko nepoučul a stále se opakují. Spíš bych viděl, více hygienického minima. Jsou lidé, že v obchodě nemají roušku, repirátor nic před ústy, pak kýchnou na ovoce nebo rukou šahají na ovoce potraviny a vrátí je zpět. nevezmou si je. proč si teba nevezmou pytlík na ruku, tak chápu, že si chtějí šáhnout jaká potravina je. Nebo mají v obchodě ty rukavice. Pak jiný člověk to vezme a nakazí se. Ono i po záchodě si umýt ruce je základ. Co se mi líbí, že některé obchodní domy udělali bezkotaktní otevírání dvěří (nebo bezdveřní) a mytí rukou. Teď je na lidech, jak se k těmto prostorům budou chovat. Člověk, kterému nikdo blízký neumřel bude odmítat, ale, když vám umře na to někdo blízký, tak bude pak mluvit jinak. A nejhorší je, když rodič se dívá dítěti do hrobu.

Další odpovědi
elkon

Ano, mám obě dvě dávky.

Pfizer a bez problémů.

Hlada

Ano, mám obě dvě dávky.

Obě dávky Pfizer naprosto bez problémů.

Lukyn45

Ne, bojím se injekce.

Rokio

Ano, mám obě dvě dávky.

Drap

Ano, mám obě dvě dávky.

,,,

Kepler

Ano, mám obě dvě dávky.

Už od března. Pfizer bez nejmenších potíží.

Boy 13

Ne, děkuji nechci.

iceT

Ano, mám zatím první dávku.

Pfizera, na druhou mám jít příští týden. Původně jsem se očkovat nechtěla, ale dospěla jsem k názoru. Nebylo mi nic, jen mě trochu bolela ruka, a druhý den to přešlo úplně.
Na druhou stranu přítel dostal tento týden druhou Astru a tvrdil, že má zimnici, to měl i po první dávce, ale on je hypochondr, takže si myslím, že trochu přeháněl, nebo to měl z nervů.

seraphico

Ano, mám obě dvě dávky.

Arne1

Ano, mám obě dvě dávky.

zjentek

Ne, bojím se smrti po injekci.

Nebojím se smrti přímo po injekci, ale bojím se pomalé, plíživé smrti po očkování proti kovidu, které budou u očkovaných dosti dlouhý čas předcházet různé nedefinovatelné zdravotní potíže a teprve za několik dlouhých desítek let bude mít lidstvo páky na to zjistit, čemu jsme očkováním zavdali příčinu dnes.

Ono nic není zadarmo, včetně ochrany před virem. A zachránit se před ním vytloukáním klínu klínem? Och, jak lidské…

Pepa25

Ano, mám obě dvě dávky.

První dávka naprosto v pohodě, po druhé mírná reakce na druhý den, takže jsem musel pozměnit program. Očkování se nebojím, strach mám z úplně jiných věcí …

Ametyst

Ne, děkuji nechci.

Uráží mě, že se vůbec nepočítá s kategorií zdravých lidí, co vědí , jak se o své vlastní zdraví postarat. Plive se na ně jako na konspirátory, na nečisté, na ty, co snad nemají právo vybrat si. Vlastní zodpovědnost je dnes nežádoucí. Žádoucí je stádnost. Inu čínský virus vyžaduje čínské řešení.

paul1

Ano, mám obě dvě dávky.

Mám obě dávky vakcínou Pfizer, při druhé slabé bolesti ranema, jinak O.K. Líbí se mi známý, tedy to líbí v úvozovkach, očkovat se nechce, bojí se. Přitom ale je sexuálně nevázaný, často střídá partnerky a jak říká, zásadně bez ochrany, tam se nebojí. To jsou paradoxy, jak by řekl klasik.

Justin1

Ano, mám obě dvě dávky.

Alesh

Ne, děkuji nechci.

Disraeli

Ne, bojím se smrti po injekci.

Ani jednu z možností. Ještě naočkovaný nejsem, ale někdy v budoucnu na něj půjdu. Zatím k tomu nebyl důvod, podnikám z domova, nikam necestuji. Rizika nakažení se zase tolik nebojím, opatření dodržuju a až budu očkování potřebovat nebo se k tomu odhodlám, půjdu se očkovat.
Nevěří tomu leda konspirační omezenci.

Dochy

Ano, mám obě dvě dávky.

Obě v pohodě, jen trochu pobolívalo rameno. Na druhou jsem šel krátce po antibiotikách a přesto OK.

brillant

Ne, děkuji nechci.

jepik

Ano, mám obě dvě dávky.

Prostě já...

Ne, děkuji nechci.

Možná někdy.

Rocker

Ano, mám obě dvě dávky.

jirka F

Ano, mám zatím první dávku.

Pfizer a akorát mě dva dny bolela ruka.Na druhou dávku jdu v září.

GM

Ano, mám obě dvě dávky.

Pfizer, bez problémů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Ametyst: Zčásti Tě chápu, ale názory podobné Tvým považuji z 90% za selhání vlády s osvětou. „se vůbec nepočítá s kategorií zdravých lidí, co vědí , jak se o své vlastní zdraví postarat“ – kde kdo si myslí, že je zdravej a dokáže se o sebe postarat. Zajímalo by mně, kolik z nich už je mezi nakaženými.

„co snad nemají právo vybrat si. Vlastní zodpovědnost je dnes nežádoucí.“ – Mno na silnici také nemá každý zodpovědnost jen za sebe a proto máme nějaká pravidla. S Covidem je to podobné. Jde o bezpečnost celé společnosti a proto se opatření řeší na úrovni té společnosti a ne na úrovni jednotlivců. Pokud si pronajmeš závodní okruh, můžeš si jezdit jak chceš (resp. jak dovolí majitel/provo­zovatel). Pokud jsi na silnici, musíš se držet pravidel. Podobně se zdravím: Pokud se udržíš v bezpečné izolaci, dělej si co chceš. Pokud jdeš do společnosti, je třeba dodržovat globální pravidla.

da ny

Nevidím žádnou podobu s pravidly silničního provozu, které považuji za nutné a prospěšné.
„….S Covidem je to podobné. Jde o bezpečnost celé společnosti a proto se opatření řeší na úrovni té společnosti a ne na úrovni jednotlivců…“ Mám, trochu výhrady k tomuto Vašemu tvrzení. Očkování není řešením bezpečnosti celé společnosti, ale slabších jedinců. Těch, kteří už jsou (možná i svou vinou nějak nemocní. Chrání je pouze před těžkým průběhem onemocnění. Toho lze docílit i jinak (jak píše Ametyst).
Proč se delta v UK šíří mezi očkovanými? I v USA už začínají chápat, že „úlevy a výhody“ pro očkované pozbývají smysl (právě oni mohou jako kdokoliv jiný přenášet virus (nejen 14 dní po očkování). Ani Švédy celkem ani nezajímá, zda je někdo proočkován nebo prodělal covid. Zajímá je hlavně PCR, negativní test, při vstupu na jejich území.
Proč by se měl zdravý člověk, který se nechová rizikově, ví, jak ochránit a pečovat o své zdraví (zejména u viroz), neohrožovat ostatní, nechat očkovat?! Neustále dokola. Vím, jak se podepisuje očkování proti chřipce na zdraví očkovaných (i lékaři to ví). Proč něco podobného, možná riskovat u experimentálních vakcín.

Dochy

„Očkování není řešením bezpečnosti celé společnosti, ale slabších jedinců.“ – jenže i stav těch „slabších“ jedinců za jistých okolností ovlivňuje i to, jak se pak bude řešit Vaše zlomenina.
„Těch, kteří už jsou (možná i svou vinou nějak nemocní. Chrání je pouze před těžkým průběhem onemocnění. " – nikdo netvrdí, že to očkování určitě očkovaného ochrání. Ani před těžkým průběhem nemoci. Snižuje (výrazně) jak pravděpodobnost nakažení, tak pravděpodobnost onemocnění, a v případě onemocnění snižuje pravděpodobnost závažného průběhu.
To "možná o svou vinou“ bych sem vůbec netahal. Ono i to pitomý kouření bylo dříve společností podporováno. (Aneb: „Ministerstvo zdravotnictví Kuby varuje: Kdo nekouří je vůl“ – I.Mládek a jeho cosi kdysi v TV)
„Proč se delta v UK šíří mezi očkovanými?“ – protože se delta zkrátka šíří lépe a protože v UK maji očkovaných více.
„právě oni (očkovaní) mohou jako kdokoliv jiný přenášet virus (nejen 14 dní po očkování)“ – ano pořád dokola. To může kdokoli, jen ten očkovanej asi jen s 10–20% pravděpodobností proti neočkovanému – pokud všechny ostatní podmínky zůstanou pro oba stejné)
„Proč by se měl z…“ – protože to že je zdravej o sobě může tvrdit víceméně každej.

da ny

V Německu nepotřebuji být při vstupu do bazénu ani žádný test, natož očkování. Mám službu kvalitní. Dodržují se hygienická pravidla a nikdy tam nebyla/není hlava na hlavě. (ani před covidem). Čechů se tam nikdo nebojí. :D „Rozestupy“byly/ jsou přirozené všude. Nikdo nikomu nefuní za krk jako u nás např. ve frontách v obchodech. Nyní v covidu, doporučených 1.5 m se dodržuje.
U nás se bez testu/očkování do bazénu, fitness nikdo nedostane

da ny

Jak si vysvětlit, že u starších ročníků (už téměř logicky se spoustou zdravotních obtíží/chorob) v období 2. – 5./2021 stoupla úmrtnost o 45% (u očkovaných). Očkování se rozběhlo 12/2020. Je přece i možné, že by tady bez očkování byli o pár měsíců/let déle….
Lidé, kteří chodí na preventivní prohlídky vědí od lékaře, zda jsou/nejsou zdraví a pokud jsou informovaní avědí, jak na viry. Proč by měli být očkovaní na virus. Proč jsou do očkování tlačeni, nuceni. Proč jsou, u nás občany 2. kategorie, jen proto, že nejsou ovce. Že využívají toho, že očkování je dobrovolné. Proč jsou černé ovce? Nikomu neubližují, neriskují, neohrožují. . Jsou, zůstávají zdraví.
Nespornou účinnost vakcína má, pro ty vystrašené, ty kteří se báli. Víra uzdravuje a tedy plus vidím v tom, že věří tomu, že po očkování na covid neonemocní.
Čelit virovému onemocnění covidem, tak, aby to člověk dobře zvládl, lze úspěšně i bez očkování. Dokonce i u různých chronických onemocnění včetně metabolických (nejohroženější). Když člověk ví, co dělat. Musí se zajímat a udržovat si své zdraví průběžně (jak psala Ametyst). Pak zvládne covid doma, bez hospitalizace.

Dochy

„Jak si vysvětlit, že u starších ročníků (už téměř logicky se spoustou zdravotních obtíží/chorob) v období 2. – 5./2021 stoupla úmrtnost o 45% (u očkovaných).“ – zdroj?

„Lidé, kteří chodí na preventivní prohlídky“ – pokud se nemýlím, tak zemřela i spousta lidí u kterých se předpokládalo, že až na Covid jsou zdraví.

Ametyst

Dochy: to nemá co dělat s naší vládou: tohle šílení je globální. V Austrálii zavřou městečko, které má 2 (slovy dva) pozitivní případy. Vlády se ukázaly jako bezzubé loutky, a tzv. Expertům s jediným správným názorem dávají masmedia spoustu prostoru. Expertům se zalíbilo moc nad lidmi. Je to jen Velký Byznys. V Indii žije miliarda lidí a neměli vakcínu.Léčili remdesivirem, i jako prevenci ho užívali. Pak přišly vakcíny- a nastal rozbuch epidemie, varianta delta, kterou jsou lidi strašení globálně. Systém nemá rád levná a účinná řešení. Naši mladí se třemi malými dětmi jsou zavření doma v karanteně- mají covid, provázený kašlem. Kompletně očkovaní letos v květnu. P.S.Já bydlím na samotě a nikomu bych si nedovolila kecat do toho, co má dělat. Jen glosuji fakta, která skřípou.

Dochy

Vláda není schopna obhájit a lidem rozumně vysvětlit svá opatření.
V Austrálii (pokud se nepletu, neviděl jsem od nich moc zpráv) se jim daří zůstat bez Covidu. Klidně zavřou jedno město na pár dní a maj klid. U nás byla zavřená celá republika, ale pozdě. Koho myslíš, že Covid stál víc?
Indie: To je hezké, ale myslím, že hledáš příčinnou souvislost tam, kde není. Aby se Covid rozšířil do tragických rozměrů, musí se několik měsíců šířit. Navíc pochybuju, že se jim v Indii podařilo naočkovat významnou část populace před rozšíření viru, když i u nás v té době byl vakcín nedostatek a očkovali se smad jen lidé nad 60.

„Naši mladí se třemi malými dětmi jsou zavření doma v karanteně- mají covid“ – v karanténě, nebo v izolaci? Opravdu jsou všichni očkovaní a všichni pozitivní? Nicméně i to se může stát. Nikdo nikde neřekl že je očkování 100% ochranou.

Disraeli

Souhlasím s Dochy, jen bych doplnil, že očkování skutečně nezaručuje nějakou 100% odolnost. I naočkovaný člověk se může nakazit a taky může být přenašečem. Ale měla by tu být nižší šance na nakažení a když už se nakazí, tak by to měl snášet lépe. A o to jde.
A virus navíc mutuje.

Ametyst

Fajn, jde také o to, aby vůbec mohly zaznít různé názory. Jak jsem kdysi psala, proč asi jsou očkovaní lidé tak agresivní vůči neočkovaným, když mohou být v klídku a bezpečí? Ona na chřipku funguje stádní imunita? 🙂

Dochy

Různé názory – nemám nic proti. Jen bohužel se někdy (často) jiný názor od Papíka z Horní Dolní, jinak svářeče, který ale umí křičet, zaměňují za názory odborníka na vakcinace. Diskusi několika lékařů s různými názory si rád vyslechnu a souhlasím, že se zdá, že jsou často umlčováni nevalidními argumenty. To u mně spadá do kolonky „vláda není schopná komunikovat“. a podle mně to začíná u prezidenta, který celé své funkční období akorát rozeštvává lidi…

„proč asi jsou očkovaní lidé tak agresivní vůči neočkovaným, když mohou být v klídku a bezpečí?“ – jak už jsem psal, nemohou být v klídku a bezpečí. Bezpečnost (ve smyslu Covidu) jim zaručí jen zlikvidování nemoci. To se zdá být realizovatelné jen očkováním, nebo přísnějšími a lépe zvládnutými karanténními pravidly. Samozřejmě souhlasím, že by to na obou stranách barikády chtělo sklidnit. Stále se mi vybavuje jakýsi rozhovor, kde lékařka sdělila své názory jak pro očkování tak proti očkování i s informací kdy je očkování podle ní vhodné a kdy ne a redaktor od ní opakovaně vyžadoval jasnou informaci zda tedy očkovat nebo neočkovat…