autacek

Tak co, živnostníčci, jak se těšíte na nový čtvrtletní formulář, s více než 500 kolonkami?

To by bylo, abysme Vám nezatnuli tipec. A ne že tu další administrativní zátěž promítnete co ceny svých služeb a výrobků, hezky po večerech, žádný lenošení a sepisovat.

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/byro­kracie-s-eet-nekonci-na-podnikatele-ceka-formular-s-vice-nez-500-kolonkami-40312910

Nejlepší odpověď
anonym

nikdo ten papír vyplňovat nemusí pokud nechává počítače dělat svou práci a posílat ta data přes online evidenci tržeb, což je naopak automatizované a bez práce.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… teda nevim, na co si furt stěžuješ, tady seš imrvere, do každý otázky a odpovědi nacpeš politiku a svoji nenávist k Babišovi, asi to teda nebude tak náročný, jak popisuješ …

nyjono

Je mi to šumák, fše faktuuju a platby probíhají přes BÚ.
Tu jednu až dvě účtenky ročně mohu také klidně řešit fakturací.

Hlada

Dobrá zpráva. Někdo se konečně chytnul za frňák a formulář stáhl.
Zlaté podnikání za socialismu. To stačilo jednou za rok zajít na Národní výbor si nechat orazítkovat knihu zakázek. A já blbec chodil zvonit klíčema a mrznul na Letné.

Zdroj: https://echo2­4.cz/a/S8pFm/­bernak-stahl-vysmivany-papirovy-formular-pro-zivnostniky-s-vice-nez-500-kolonkami?utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=sek­ce-z-internetu

anonym

Nevykládej si mou odpověď tak že EEt hájím, i podle mne je to především buzerace těch nejmenších podnikatelů jejichž samostatnost a podnikavost by měl stát spíš podporovat než takto dusit … ale ty se tu snažíš vytvořit dotazem iluzi že jde o nějaký další formulář navíc, který musí vyplňovat všichni a TAK TO ROZHODNÉ NENÍ. Je to papírová alternativa k automatizované online evidenci, ten kdo už eviduje online přes eet samozřejmě tenhle papír vyplňovat nemusí. Pouze ten kdo trvá na tom že mu počítače nesmí do baráku a „všechny ty internety“ by nejradši zakázal. Pro něj je to papírová alternativa jak ty informace dodat.

autacek

Nevykládej si to špatně, ale to vše představuke další náklady ať již jednorázové, tak stálé.

autacek

To ani nezmiňuji že spousta řemesel prostě nesedí online u PC aby něco nonstop hlásili StBákovi.