Marzamka

Tajná kamera TV NOVA namířená na soukromý vchod…

Dobrý den.. Chci se zeptat, zda si jen tak může TV Nova namontovat kameru nad soukromý vchod, aby mohla někoho sledovat? Jen tak aby měli článek? Není to snad na zavolání městské policie kvůli občanského práva o nějakém soukromí ostatních bydlících? Děkuji moc za pomoc co udělat nebo kam se obrátit..

Nejlepší odpověď
M.

Nova si celkově dělá co chce.
A ne, nemůže, narušování soukromí.

Další odpovědi
led

Sledovanie kamerou so záznamou je možné len po splnení zákonom stanovených podmienok. Ani televízna spoločnosť nesmie bez súhlasu snímaných zverejniť ich tváre a mená.
Doplňuji:
Výnimky sú vrcholní predstavitelia štátu, policajti a hasiči počas zásahu (po súhlase zodpovedných veliteľov) a ďalší vymenovaných v zákone o slobode informácií