Katy81

Tabletky Sumetrolim – skúsenosti?

Zdravím,
doktorka mi na infekciu/zápal priedušiek predpísala tabl. Sumetrolim.
Lekárnik ma upozornil, že nesmiem nič kyslé. Hlavne spomínal ovocný čaj.

Chcem sa vás opýtať – nemáte niekto so Sumetrolimom skúsenosti? Myslí sa tým kyslým niečo kyslé na chuť, alebo „všeobecne“ kyslé ako protiklad zásaditého?

Neviem, či je presne jasné, čo mám na mysli – niektoré potraviny / „prídavné látky“ v potravinách môžu byť kyslé ako protiklad zásaditého, ale chuť kyslú nemusia mať resp. ju nepoznať, keďže ich je malé množstvo… Takže sa tým myslí iba napr. citrón, ocot a pod.?

Len mi potom nie je jasný ten ovocný čaj…ten predsa kyslý nie je…

A čo by sa vlastne stalo, keby som zjedla niečo kyslé? 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Příjem kyselin ( mimo kyseliny listové) v době užívání Sumetrolimu snižuje jeho antibakteriální účinky. Takže jako by jsi nic nebrala.
Je to u všech sulfonamidů ( sulfozoxazol a pod.).