Čecho_slovák

Tabákový kouř obsahuje přes 70 látek, které prokazatelně způsobují rakovinu. Můžete je vypsat?

Nejlepší odpověď
Malvína

Cigaretový kouř je dynamickým komplexem více než 4000 plynných i pevných látek vzniklých nedokonalým spalováním cigaret. Obsahuje 43 prokázaných karcinogenů (mezi nejznámější patří dibenzantracen, benzo-a-pyren, dimetylnitrosamin, dietylnitrosamin, vinylchlorid, hydrazin, arsen, kadmium) dále velké množství kokarcinogenů, promotorů nebo suspektních karcinogenů, mutagenů, alergenů a toxických látek. Dále je bohatý na oxid uhelnatý. V kouři se také zároveň nachází malé množství těžkých kovů, kyanovodíku a pro tabákový kouř specifické nitrosaminy. Zároveň tabákový kouř obsahuje také radioaktivní látky (Polonium 210, Olovo 210) díky nimž se plíce silného kuřáka který vykouří 2 krabičky denně ozáří jako při rentgenu plic už za 6 dní.

Zdroj: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Cigaretový_kouř

Další odpovědi
Ametyst

Nejdřív si najdu studie, které to “ prokazatelně “ tvrdí.