cipango

Synonymum pro slovo bunda

Dobrý den, jaké byste použili synonymum pro slovo bunda? Poku byste nemohli použít ani již zmíněné ani např. mikinu či svetr? Jak lidé za starých časů označovali koženou „věc“ s dlouhými rukávy, která se třeba ani nedala zapnout? Předem děkuji za návrhy.

Nejlepší odpověď
arygnoc

kožuch – kožušinový alebo kožušinou podšitý kabát: bizamový kožuch
šuba, huňa, guba – v ľudovom odeve kabát z kožušiny
vetrovka – krátky športový kabát obyč. z nepremokavého materiálu
bluzon – ľahké športové oblečenie na spôsob bundy, zakončené opaskom, pásom pleteniny a pod.

Další odpovědi
kacka2003

Kabát

Hamon

Bunda? Smolař. Al Bunda je docela určitě největší smolař, jakého znám.
Upřímně řečeno, nemám rád uměle vyvolané problémy. Proč bych slovo bunda nemohl použít?