Franta_Intoš

Svítilna s paralyzérem bez licence? Je to legální?

Dobrý podvečer.
Dostal jsem darem svítilnu se zabudovaným „paralyzérem“. Nic zvláštního (něco jako licence k používání) k tomu nebylo pouze návod, nabíječka, pouzdro a samotná svítilna.
Na svítilně není nic zvláštního kromě toho že má paralyzér a nesvítí (:D).
Dostal jsem ji darem za to že si ji musím opravit.
Nabíjí se nabíječkou která nemá trafo.
V návodu je napsané přesně toto:
Light Flashlight (reinforced) electronic riot implement use methods:

  1. User before use, the necessary product configuration built-in charger for charging, charging time 10–12 hours; (charging methods: charging the power cord end into the built-in charger interface, another end insert 220V power can charge, charges indicator)
  2. Promote upward, namely, turn the switch, will turn the switch down lighting pushed the bottom, press the shock switch can be used electric shock, shock, cannot be used when lighting .

Light Flashlight (reinforced) electronic riot implement technical parameters:

1. imput voltage: 4.8 VDC 2. Current consuption p 2.5 A 3. Output voltage: Above 1000KV 4. Weight 180g 5. Size: 165mm X Head diameter long 35mm X tube body diameter rounded on28mm

A teď co chci vědět.

  1. Je to životu nebezpečné?
  2. Je to legální?
  3. Může to vlastnit člověk nezletilý?
  4. Nebudu za šok trestně stíhán???

úprava:
Žádná odpověd nepřišla, takže upravuji otazku ať se jakoby zeptám znovu…

Odpovědi
nyjono

Možná by ses mohl zeptat některého z policistů, až je potkáš na ulici.
Ti by to měli vědět přesně.

pan Straka

  1. U zdravého člověka ne. Pravděpodobně to bude dávat minimální šoky, takže bych to nepoužíval ani k sebeobraně.
  2. Ano.
  3. Všude píšou, že je prodejný a nositelný až od 18 let, ale ať dělám co dělám, nikde v zákoně nemohu najít nic, co by tuto věkovou hranici stanovovalo.
  4. Pokud se budeš bránit v mezích nutné obrany, trestně stíhán nebudeš. Pokud nad rámec nutné obrany, bude se jednat minimálně o přestupek proti občanskému soužití, v horším případě i o trestný čin.

Pokud hledáš vhodný sebeobranný prostředek, tenhle šmejd zahoď a kup si pepřový sprej ;)

Emulicek03

S týmhle podle mne i tak nikomu nič neudeláš, ja jsem si prednedávnem pozerala taky nejaky paralyzer, protože jse mi už zopárkrát v noci stalo, že jsem se bála protože mne nejaky uchylove pronasledovali nebo neco a tady to bylo pekne rozepsané https://vas-pomocnik.cz/pa­ralyzery/ a nakonec jsem si zobrala ten Securaptor ale doufám, že ho nebudu musel použit ale pro jistotu :D