SinceX

Stresuji se, když píšu test..? Mám nějaké bloky a nevím, čím to je..

Mám problém s matematikou, není problém se samotnou matematikou jak s psaním testů a čtvrtletních prací.

Nevím čím to je, ale jakmile píšu test, tak mám nějakým blok, snad něco jako poruchu soustředění, že zapomenu i to co jsem uměl nebo, že si najednou nejsem jistý, jestli to dělám správně, přesto, že stejný příklad jsem dělal doma a s ledovým klidem jsem ho vypočítal bez chyby.

Neřekl bych, že bych byl nějak vystresovaný, nebo, že bych se toho testu bál. Ale zase si neumím vysvětlit, proč napíšu test špatně a pak při hodině pracuji na stejným úrovni jako nejlepší matematici ve třídě. V testu se to pak obrátí naopak, já dostanu například za pět, ze stejné látky, kterou jsem probíral a uměl, přesto, že se to učím včetně doučování. Ale ostatní, nejlepší matematici, kteří se neučí, nemají žádné doučování dostanou za jedna..?

Nejlepší odpověď
poa.li

Jediné, co mě napadá je, že nevěříte tomu, že to umíte… Platí to pouze v matematice? Zkuste při testu nemyslet na následné ohodnocení, ale na mat. příklad jako takový. Problém nepředstavuje v tu chvili známka, ale příklad před Vámi na stole… Je to zajímavé… Napadá mne jen tohle.