Stolice u dítěte jen jednou týdně?

Můj sedmiletý syn má stolici jen jednou týdně. Jí všechno, ovoce, zeleninu, celozrnné pečivo. Chci se zeptat, jestli to je normální? Na žádnou bolest si nestěžuje.

Odpovědi
DV

Dobry den,

to, ze vas sybn ma stolici jednou tydne, dle meho nazoru normalni neni, zvlaste pak, pokud ma vyvazenou stravu s vyssim obsahem vlakniny, kterou je prave zelenina nebo celozrne pecivo. Doporucil bych si overit zda ma dostatecny prisun tekutin, pripadne pridal probioticke kultury a navstivil lekare:)

Luciefie

Důležité je, aby dodržoval PITNÝ REŽIM, děti školního věku by měly vypít 1,8 litru tekutin denně, potom je nutný příjem vlákniny(ovoce(ne banány-ty totiž způsobují zácpu), zelenina, celozrnné pečivo),také se nedoporučuje pít pravý čaj, který taktéž způsobuje zácpy..

Dále když má dítě problémy s nepravidelnou stolicí, je potřeba ji upravit a to tak že každé ráno vstane o půl hodiny dřív, vypije sklenici vody nasnídá se a v prvním týdnu upravování režimu použije čípek, který do 15minut stolici přivolá…tělo si na režim zvykne a stolice bude ravidelná..

Pokud ne..je taky možné, že má problémy s peristaltikou střev(pohybem) anebo jiné potíže a je nutné zajít k lékaři na vyšetřiní…

Krugerka

Tak to určitě normální teda není!

dandyd

Rozhodně navštivte lékaře, vyprazdňování 1× za týden rozhodně normální není.

Jolllie

Jíst hodně vlákninu (těstoviny), hodně pít a jíst vodnatou zeleninu (meloun). Pokud má tento problém jen občas, nemyslím si že to bude něco strašného, ale pokud to má už déle týden co týden, šla bych k doktorovi.

Phoebe

každý člověk by měl mít stolici minimálně jednou denně. Zkuste přidat synovi do jídla nějakou vlákninu. Jsem například různé nápoje. v lékárnách zakoupíte jeden velice povedený výrobek, který vyprazdňování srovná. Jmenuje se to "probiotická vláknina pro děti"její cena je 89kč.Je to sypká směs rozustá ve vodě, nebo mléku.prodává se v zelené krabičce o velikosti čajové krabičky!

Zdroj: zkušenost

alenka901

kysané nápoje,laktoba­cílky,hodně vlákniny,psylium