Chezzie

Stejné zaměstnání po druhém dítěti?

vím, zaměstnavatel musí držet stejné místo po dobu 28 týdnů, po rodičovské dovolené musí nabídnout místo odpovídající místo. pokud ale během této RD otěhotním a zůstanu doma např 5 let (2r. za jedno dítě + 3r za druhé dítě) tak mi zaměstnavatel také musí nabídnout místo odpovídající mé kvalifikaci?

Odpovědi
standa

Mateřská nebo rodičovská dovolená se posuzuje SAMOSTATNĚ za každé narozené dítě.

Po návratu z vaší druhé rodičovské dovolené, pokud už vaše původní pracovní místo není volné nebo zaniklo, je zaměstnavatel povinen vám nabídnout práci odpovídající té sjednané v pracovní smlouvě a pokud ani tu nemá, pak místo odpovídající vaší kvalifikaci, zkušenostem apod.