listicka60

Jak to bude s péčí o syna, když matka stáhla žádost o rozvod, ale otec podal svou žádost?

Rozvod jsem stáhla,7.3.2019(ROZ­HODNUTÍ NABYLO PRÁVNÍ MOCI 18.6..2019),ale manžel podal svůj návrh na rozvod DNE 20.6.2019.Jak to nyní bude se synem když již proběhlo řízení o svěření do péče,u krajského soudu NABYLO PRÁVNÍ MOCI 15.4.2019.Mám dát novou žádst o svěření nebo zůstává v platnosti ta od kraje?Tam je uvedeno „Do nabytí právní moci-se svěřuje matce“ a „OD NABYTÍ PRÁVNÍ MOCI A PRÁVNÍ MOCI O
ROZVODU MANŽELSTVÍ“
má být STŘÍDAVÁ PÉČE.

Abych to upřesnila,tak 23.5.přišlo předvolání že jednání proběhne 25.6.2019,ale hned druhý den,přišlo,že jednání se 25.6.2019 ruší a byla daná 15 denní lhůta na odvolání.a toho 18.6.2019 to nabylo právní moci.Prostě manžel to nestihl v termínu odvolací lhůty.

STAŽENÍ ŽÁDOSTI O ROZVOD MATKOU,ALE OTEC PODAL SVOJI ŽÁDOST,JAK TO BUDE S PÉČÍ O SYNA?

Upozornění

VELKÁ PÍSMENA u nás zrovna nefrčí, tak prosím pusťte prst ze Shiftu nebo vypněte Caps Lock.

Odpovědi
Edison

Ono může nabýt právní moci rozhodnutí o rozvodu manželství pokud navrhovatel návrh stáhne? Pak přeci nelze rozvést manželství, které je pravomocně rozvedené. Řízení o svěření do péče je zcela samostatný proces a rozvod manželství, ať v jakémkoli stádiu, by na to neměl mít vliv, tím spíš, pokud rozhodnutí o svěření do péče nabylo právní moci.

nyjono

Myslím, že nejlépe by vám poradil právník. Optimálně se zkušenosti s rozvodovýmii řízeními.
A tady to rozhodně není právní poradna.