statni svatek+povinnost odpracovani smeny

dobry den
mel bych otazku ,pracuji u nemecke spolecnosti,presto mi nejsou hrazeny priplatky za svatek pouze za smenu,pokud na dnesek pripadl svatek a ja mam smenu jsem povinny nastoupit na smenu ?Jake dusledky mohou nastat pokud nenastoupim dekuji

Nejlepší odpověď
hanulka11

U nás se na to taky bohužel nehraje.Je potřeba práci udělat, tak musím jít. Bez nároku na nějaké příplatky.
Doplňuji:
bohužel ta práce se musí dnes udělat , takže si neumím představit, že bych do práce nepřišla i když je to jen na pár hodin

Další odpovědi
Miroslavst

Nebudu zde probírat že zaměstnavatel porušuje zákon a vy si můžete stěžovat na příslušném úřadě-v tomto případě inspektorát bezpečnosti práce.
Pokud jsem správně pochopil, pracujete na směny. V případě, že vaše směna připadne na svátek, máte nárok na příplatek ve výši 100%. Pokud ve svátek nepracujete, nenáleží vám za tento den žádný plat ani náhrada za svátek.
Pokud máte směnu určenou na den st. svátku, jste povinen nastoupit do práce. V opačném případě vám může hrozit až rozvázání pracovního poměru pro hrubé porušení pracovní kázně a v případě, že byste ohrozil nějakým způsobem chod, může zaměstnavatel v krajním případě po vás požadovat náhradu škody (např.: nenastoupíte na směnu vykládky vagonů, firma dostane pokutu a penále za zdržení od dopravce a toto po vás bude vymáhat).

mosoj

Otázku směřujte na odborovou organizaci nebo si u ní stěžujte.
Pokud máte směnu jste na ni povinen nastoupit, zrovna tak i na přesčasovou směnu.
Ale podle ZP máte nárok na placené náhradní volno nebo příplatek ve výši průměrné mzdy.
Je to okrádání zaměstnanců a nedodržování našich zákonů. Bohužel pokud budete sám zaměstnavatel se vám pomstí jinak možná ještě hůře.
Ale proč sehnout hlavu jako beránek ať je to Němec nebo Čech.

Nejvíc mi vadí, že to tady přítomní odsouhlasí a ještě si to opalcují.

http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast6h2.aspx