Statický a dynamický kontrast u LCD

U LCD se udávají dvě hodnoty kontrastu – statický a dynamický. Jaký je v nich rozdíl?

Nejlepší odpověď
roy_x

Statický kontrast je kontrast přirozený, daný podsvícením a rozdílem mezi černou a bílou. Dynamický kontrast pracuje tak, že se ztlumí podsvětlovací trubice (podsvícení panelu) při zobrazení tmavé scény a naopak se rozsvítí na maximum při zobrazení například prosluněné krajiny. Při výběru televize ale hlavně záleží na kontrastu statickém.