lexx

stará elektronika

Máte doma (a používáte) gramofon – ten na velké černé LP desky ? a co kotoučový magnetofon, Tesla nebo jiný ? a elektronkové rádio ? Mě překvapilo že se opět dají sehnat nové analogové desky – elpíčka a volně vinuté pásky na cívkách. Je to paradox poáč v době slávy cívkáčů lepší pásky byly nedostupné.

Nejlepší odpověď
mosoj

Mám dom gramofon s magnetodynamickou přenoskou a skříň LP desek. Je to hezká dekorace. LP desky měly kvalitní obálky . Jinak mně nyní stačí rádio na poličce v kuchyni.

Lidi neví co by roupama .....

Další odpovědi
tom004

Mám,sbírám,něco opravím.A,s těmi mgf páskami,to nebylo tak hrozné.Mimo Emgetonu,i kva­litnější.Třeba Scotch,Maxell,Ag­fa,Basf.Tím,že byli dost drahé,nebyl problém je koupit.

led

Mám dokonca aj funkčný drevený gramofón na kľuku a sklenené gramoplatne (Voskovec a Werich) a staré čierne platne aj tie mäkké z časopisov.
Doplňuji:
Tom, máte smolu, tieto veci ma neopustia, sú to spomienky

salsa verde

máme doma kotoučák ale nepoužíváme ho. ale je normálně funkční.

Jikra

Od r.1961 do r.1995 jsem spotřeboval 9 cívkových magnetofonů od německého BG23 po Teslu B116 a 2 kazetové nevalné úrovně(Tesla a Sanyo)4 gramofony Tesla od kufříkového po NC440 a 3 elektronková rádia pochopitelně taky Tesla.Všechny tyto přístroje i s páskama a LP/SP desky skončily v propadlišti dějin protože přišli nové a podstatně kvalitnější technologie a stroje.

arygnoc

mám doma pmd (dají se prgramovat i e-prom), commodor, páskové paměti, mechaniky 5 1/2 palce, …

muzeální kousky.

jednou budou mít cenu.

baghira

Gramofon mám, a není to až tak stará elektronika – kupovali jsme ho snad před dvěma lety.

fg

Já mám elektronkové gramorádio.Často si na něm pouštím desky.Kotoučák mám ale rozbitý.Rozhodně bych ho NIKDY nevyměnil za čínský CD přehravač.

Gruch

Vinyl se vrací, vycházejí nové tituly a reedice. Deska má lepší zvuk než CD. Ale narůstající obliba LP vychází taky z větší kultury poslechu.