Avatar uživatele
lexx

stará elektronika

Máte doma (a používáte) gramofon – ten na velké černé LP desky ? a co kotoučový magnetofon, Tesla nebo jiný ? a elektronkové rádio ? Mě překvapilo že se opět dají sehnat nové analogové desky – elpíčka a volně vinuté pásky na cívkách. Je to paradox poáč v době slávy cívkáčů lepší pásky byly nedostupné.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Mám dom gramofon s magnetodynamickou přenoskou a skříň LP desek. Je to hezká dekorace. LP desky měly kvalitní obálky . Jinak mně nyní stačí rádio na poličce v kuchyni.

Lidi neví co by roupama .....

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Mám,sbírám,něco opravím.A,s těmi mgf páskami,to nebylo tak hrozné.Mimo Emgetonu,i kva­litnější.Třeba Scotch,Maxell,Ag­fa,Basf.Tím,že byli dost drahé,nebyl problém je koupit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Mám dokonca aj funkčný drevený gramofón na kľuku a sklenené gramoplatne (Voskovec a Werich) a staré čierne platne aj tie mäkké z časopisov.
Doplňuji:
Tom, máte smolu, tieto veci ma neopustia, sú to spomienky

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
salsa verde

máme doma kotoučák ale nepoužíváme ho. ale je normálně funkční.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Od r.1961 do r.1995 jsem spotřeboval 9 cívkových magnetofonů od německého BG23 po Teslu B116 a 2 kazetové nevalné úrovně(Tesla a Sanyo)4 gramofony Tesla od kufříkového po NC440 a 3 elektronková rádia pochopitelně taky Tesla.Všechny tyto přístroje i s páskama a LP/SP desky skončily v propadlišti dějin protože přišli nové a podstatně kvalitnější technologie a stroje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

mám doma pmd (dají se prgramovat i e-prom), commodor, páskové paměti, mechaniky 5 1/2 palce, …

muzeální kousky.

jednou budou mít cenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
baghira

Gramofon mám, a není to až tak stará elektronika – kupovali jsme ho snad před dvěma lety.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fg

Já mám elektronkové gramorádio.Často si na něm pouštím desky.Kotoučák mám ale rozbitý.Rozhodně bych ho NIKDY nevyměnil za čínský CD přehravač.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gruch

Vinyl se vrací, vycházejí nové tituly a reedice. Deska má lepší zvuk než CD. Ale narůstající obliba LP vychází taky z větší kultury poslechu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek