Avatar uživatele
led

"Stále platí, že každý má právo chránit a bránit svůj život, zdraví i majetek a v krajním případě

(při dodržení zásad nutné obrany) i se zbraní v ruce," napsal mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig.
takto bol zdôvodnený prípad:
Dvaapadesátiletý myslivec, se právě chystal na obchůzku revírem. Ke kovošrotu dorazil se zbraní a na rozjíždějící se vůz zlodějů dvakrát vystřelil.
http://zpravy.idnes.cz/…

Otázka:
Môžte mi tento výrok vysvetliť?
Doplňuji:
iceT,
áno je to ten prípad - zberné suroviny

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Miroslavst, iceT, Radak, hanny 2, tuCZek před 4096 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Nevím jestli to má souvislost-včera psali na Novinkách o podobném,možná stejném případu-chlap ve sběrně surovin vystřelil brokovnicí na ujíždějící auto a v důsledku střelby jedna pasžérka přišla o zrak a české soudy ho chtějí soudit pro pokus o vraždu.
Je to blbost,cizí lidi nemají na soukromém pozemku nebo v baráku,který není jejich co dělat a kdyby se nekradlo tak není potřeba hájit majetek se zbraní v ruce.Ono u nás je to soudnictví celé jaksi postavené na hlavu.
Kdž budu mít na svým dvoře hlídacího psa-ani nemusí být hlídací-a bude tam cedulka pozor pes,a někdo cizí na ten dvůr vleze,tak at se nediví,že ho pes kousne.Nemá tam co dělat,na rozdíl od psa.Jak potom chtějí soudit psa,co jenom hlídá?Půjdou samozřejmě po majiteli psa.Prostě bordel....

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanny 2

To asi znamená,že zbraň v ruce sice můžete mít,ale nesmíte ji použít!Kocourkov,ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Nutná obrana stále existuje, je však koncipována tak, že pokud jde na vás útočník s holýma rukama, nemůžete na něj střílet. Obrana musí být přiměřená povaze útoku.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony