Biebermania

Sportovni třídu nevštěvují atleti,cyklicté a fotbalisté.Počet atletů ciklystům je v poměru 3:5,fotbalistuk ciklystum 1:3

kolik sportovcu navštěvuje třídu, jest-liže se atletice věnuje 9 deti ?

Nejlepší odpověď
Alesh

A … atleti
C … cyklisté
F … fotbalisté

A:C = 3:5
F:C = 1:3
A+C+F = 9

Soustava 3 rovnic o třech neznámých, to snad zvládneš, ciklysto? 🙂

Další odpovědi
anonym

Jako první vypracuj domácí úkol z českého jazyka.

greycell

když 9 je atl. tak cyklistů je 15 a fotbalistů 5, podle tych poměrů, takže celkem 29 lidí.
ještě, předchozí uloha s loděmi, je už zamčená, mi vychází, že vor doplave za 17,5dne, bo protiproud je dvě sedminy rychlosti lodi a do jejího času se vleze 3,5krát, takže když loď potřebuje 5dní z bodu A do bodu B, tak vor po proudu popluje 17,5dne.