petarex

Spoluvlastnictví nemovitosti, jak to je?

Dobrý den, pokud je manzel spoluvlastnikem baraku, kde ziju ja s detma a manzel ma trvaly pobyt uveden na jine adrese, kde bydli, ma pravo vstupu do naseho baraku?

Hezky zbytek vecera

Odpovědi
Dochy

  1. Nevím proč by nemohl vstoupit do domu, který je jeho majetkem (i když třeba jen polovina) – Pokud to nemá z nějakého nejmenovaného důvodu zákonem znemožněno)
  2. I kdyby má manželka nevlastnila ani dveře od mého vlastního bytu, nějak si nedokážu představit že by neměla klíč.

Mc Merkurion

… no, jestliže je spoluvlastník, tak teda nevim, kterej zákon zakazuje vstup na vlastní majetek ??? (minimálně po dohodě, aby nikoho někde nepřistihl) …

Arne1

Je to snad i jeho barak, ne ? To, že má trvalou adresu zapsanou jinde, na věci nic nemění. Je to jeho majetek (soužím že asi z 50%) a se svou polovinou si máže nakládat jak potřebuje.

Herjulfson

Odpověď byla smazána z důvodu – jiné.