Avatar uživatele
ShyDoe

Španělština, nebo němčina? Popř. latina?

Ahoj,
chci se naučit nový jazyk a rozhoduju se mezi těmihle dvěma. Chtěla bych se učit španělsky radši než německy, ale němčinu jsme měla 8 let na střední a mám aspoň ty základy, něco si ještě pamatuju, no (už sem jí 2 roky neměla) a využila bych jí asi víc jak španělštinu. Ale španělština mi prostě zní líp a je mi sympatičtější :D Tak jak byste se rozhodli vy? Zahodili 8 let němčiny a poslechli svoje srdce, kdyby se vám španělština líbila víc, nebo poslechli váš mozek, když by byla pro vás němčina praktičtější?

Díky moc za rady!!! :)
P.S. Ted nemám vůbec čas se učit jazyky oba, tak že si musim vybrat…
P.P.S. Je k něčemu latina? Byla by lepší než španělština a němčina? :D

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Putin před 2808 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Putin

latinsky

Chtěl jsem se zdržet hlasování, protože nevím, zda tě víc baví španělská, či německá kultura a zda jeden z těchto států chceš navštívit. Náhodou jsem se před nedávnem také rozhodoval o novém jazyku, a také jsem uvažoval nad španělštinou. U mě však zvítězila latina 🙂 Ale to jen ze zajímavosti. Vím, že ji moc nevyužiji 🙂 Je to dnes takový lékařský jazyk. Bohužel nový systém na Odpovědi.cz neumožňuje odpovědět bez volby jedné z možností, proto volím latinu; neber to ale, prosím, v potaz, a zvol, co je ti blíž 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

německy

Pokud budeš žít v ČR, bude ti němčina užitečnější. Latina je ‚zaklad vsech jazyku‘ pokud se chceš věnovat studiu dalších jazyku, tak ti latina hodně pomůže.

Upravil/a: dubraro

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lů18

španělky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

španělky

Španělštinu nebo němčinu, latina ti je naprosto k ničemu 🙂

Upravil/a: Tw!st

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Cenobita

španělky

Tento jazyk má budoucnost. Němčina taky není špatná, ale je těžká. Latina max. jen jako koníček.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
yuko

španělky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

německy

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nandi

španělky

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce