_Nikoleta_

Španělština nebo francouzština?

Ahoj, jdu na střední školu na obor ekonomické lyceum a nevím jaký jazyk si mám z těchto dvou zvolit. Jazyky mě baví. :) Prosím moc za radu. :)

Nejlepší odpověď
david22

Myslím, že španělština je více světová a více se s ní dorozumíš. Na druhou stranu je teď dost v módě, hodně lidí se jí učí. Takže s francoužštinou budeš možná vzácnější na trhu práce.

Další odpovědi
geoorg

Kdybych tehdy měl tu samou možnost výběru, asi bych šel do španělštiny, kvůli již zmíněné světovosti. Nicméně jsem na výběr neměl a učil jsem se francouzsky. Je to velmi hezký jazyk a určitě nelituji toho, že neumím španělsky. Zatím jsem se častěji setkal s francouzsky mluvícími lidmi.